IndeksRejestracjaZaloguj

Share
 

 Kompani

Go down 
AutorWiadomość
Stwórca
Admin
Admin
Stwórca


Tytuły : Właściciel forum
Rasa : Kirin (Magiczny Kopytny)
Male Liczba postów : 445
Data Dołączenia : 22/12/2018

Kompani Empty

Kompani Empty Kompani

PisanieTemat: Kompani   Kompani EmptyPon 20 Maj 2019, 22:45

Strażnicy Równowagi są poniekąd zwierzętami, jednakże znacznie rozwiniętymi pod względem psychicznym. Z tego też powodu mogą oni posiadać za towarzyszy mniejsze, mniej inteligentne zwierzęta, które pełnią rolę kompanów bądź pupili. Taki towarzysz z pewnością zaspokaja potrzeby społeczne, ale niezbyt nadaje się do czynnej walki o równowagę w Zaświatach.

Jak Zdobyć?
Mogą być nagrodą za jakieś misje czy konkursy, można także przypadkiem natknąć się na zwierzę możliwe do oswojenia podczas polowań czy innych aktywności. Niemniej uchodzą raczej za coś stosunkowo rzadkiego.
Dopuszczamy posiadanie startowego kompana, jeśli w Historii będzie zawarta o nim informacja, a cała historia będzie napisana na minimum 600 słów.

Jakiego rodzaju są Kompani?
Zważywszy na to, że sami Strażnicy są zwierzętami, dopuszczamy aby ich kompanami mogły być jedynie zwierzęta od nich mniejsze. Ponadto nie mogą to być stworzenia z Bestiariusza (Za wyjątkiem Niezwykłych Zwierząt, ale są one jako nagroda specjalna).
Dopuszczone rodzaje kompanów to:

 • Psowate mniejsze od Wilków (lisy, cyjony)
 • Małe koty (rysie, oceloty)
 • Ptaki
 • Łasicowate (łasice, gronostaje, tchórze, borsuki)
 • Bobry i gryzonie
 • Magiczne, nietypowe i niezwykłe zwierzęta (unikalne i tylko jako nagroda)


Co daje Kompan?
Właściwie poza towarzystwem i możliwościami fabularnymi to niewiele - dopuszczalne jest aby pomagały w fabularnych polowaniach czy zbieractwie, jednakże nie posiadają zbytnio zdolności bojowych (chociaż mogą walczyć w obronie własnej lub swojego właściciela) Można także je wykorzystać na wyprawach czy eventach, ale należy pamiętać, że MG nie ma obowiązku brania ich pod uwagę.

Co jeszcze trzeba wiedzieć o Kompanach:

 • Można mieć dowolną ilość Kompanów, ale podróżować można z tylko jednym bądź z dwoma w przypadku mniejszych zwierząt (małe ptaki, gryzonie). Pozostałe zwierzęta powinny znajdywać się w legowisku.
 • Kompan może zginąć w wyniku odniesionych ran w czasie akcji fabularnych (polowania, wyprawy itp.)
 • Jeśli Kompan przypuści atak na innego Strażnika, może zadać mu maksymalnie 10 pkt obrażeń (Rana lekka) na całą walkę, chyba, że w opisie Kompana umieszczona jest notka, że potrafi zadawać większe obrażenia. To ograniczenie nie dotyczy atakowania innych Kompanów.
 • Magiczne, nietypowe Zwierzęta mogą posiadać specjalne zdolności, które można normalnie wykorzystywać na fabule w ograniczony sposób (zawarty w opisie mocy)
 • Kompani w przeciwieństwie do Strażników nie są długowieczni, dlatego też zdychają ze starości. Jako, że na naszym forum upływ czasu jest mocno nieregularny, każdy Kompan żyje 6 realnym miesięcy (Pół roku). Wyjątkiem są Niezwykle Zwierzęta, których długość życia może być dłuższa (do max. 2 lat)
 • Kompanów nie można rozmnażać, nawet jeśli posiada się samca i samice tego samego gatunku.


Spis unikalnych Kompanów:
 
Powrót do góry Go down
 
Kompani
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Zaświaty :: Organizacja :: Biblioteka Przedwiecznych :: Dodatkowe Informacje-
Skocz do:  
Forum chronione prawami autorskimi.
Illegal use of your images? Contact via PM here. Niektóre kody zostały zaczerpnięte z tej strony.

HogwartDreamStrefa Forumowych RPGAmaimon
The Original DiariesVampire Knight