IndeksLatest imagesRejestracjaZaloguj

Share
 

 Mix koncepcyjny

Go down 

Jak dla mnie, nieźle brzmi pomysł:
Prowadzenia poszukiwań składników przez MG
Mix koncepcyjny Vote_lcap29%Mix koncepcyjny Vote_rcap
 29% [ 2 ]
Kontaktowania się ze zmarłymi przez sen
Mix koncepcyjny Vote_lcap29%Mix koncepcyjny Vote_rcap
 29% [ 2 ]
Ludzkich postaci grywalnych
Mix koncepcyjny Vote_lcap14%Mix koncepcyjny Vote_rcap
 14% [ 1 ]
Postaci-outsiderów, niezwiązanych z żadną domeną (ograniczone)
Mix koncepcyjny Vote_lcap28%Mix koncepcyjny Vote_rcap
 28% [ 2 ]
Przyznania wszystkim rasom możliwości łączenia w pary i rozmnażania
Mix koncepcyjny Vote_lcap0%Mix koncepcyjny Vote_rcap
 0% [ 0 ]
Wszystkich Głosów : 7
 

AutorWiadomość
Daenei
Zefir
Zefir
Daenei


Rasa : Felinkad (Magiczny Kot)
Female Liczba postów : 108
Data Dołączenia : 29/04/2019

Mix koncepcyjny Empty

Mix koncepcyjny Empty Mix koncepcyjny

PisanieTemat: Mix koncepcyjny   Mix koncepcyjny EmptyCzw 27 Cze 2019, 08:49

To jest miejsce na wasze, graczy pomysły i propozycje. Nie musi być to rozbudowana, licząca sobie 1000 słów wypowiedź - wystarczy drobna wzmianka, a pomysł, o ile od razu nie wzbudzi globalnej kontrowersji i oburzenia, poleci do ankiety, a jeżeli okaże się, że będzie wymagał szerszego przedyskutowania - dostanie własny temat Smile


Ostatnio zmieniony przez Daenei dnia Pon 01 Lip 2019, 09:16, w całości zmieniany 3 razy (Reason for editing : Dodanie opcji ankiety)
Powrót do góry Go down
Diabo
Cień
Cień
Diabo


Rasa : Treupus (Magiczny Wilk)
Male Liczba postów : 22
Data Dołączenia : 21/05/2019

Mix koncepcyjny Empty

Mix koncepcyjny Empty Re: Mix koncepcyjny

PisanieTemat: Re: Mix koncepcyjny   Mix koncepcyjny EmptyCzw 27 Cze 2019, 09:06

Wszystkie pomysły mi się podobają lecz jeśli chodzi o postacie ludzkie typu Elfy, Krasnoludy, Magów czy normalnych śmiertelników wprowadziła bym obostrzenia w postaci:
1. Postać ludzką może stworzyć użytkownik, który aktywnie gra na forum. Owa aktywność będzie obserwowana przez administratorów przez tydzień.
2. Uzyskać zgodę conajmniej dwóch członków administracji. W przypadku odmowy osoba, która taką opinię wydała powinna uzasadnić swoją decyzję.
3. Napisać 50 postów fabularnych.
4. Postępować zgodnie z zaleceniami administracji odnoszących się do postaci ludzkich.
5. Kaźdy użytkownik forum może posiadać tylko jedną postać ludzką.
Powrót do góry Go down
Daenei
Zefir
Zefir
Daenei


Rasa : Felinkad (Magiczny Kot)
Female Liczba postów : 108
Data Dołączenia : 29/04/2019

Mix koncepcyjny Empty

Mix koncepcyjny Empty Re: Mix koncepcyjny

PisanieTemat: Re: Mix koncepcyjny   Mix koncepcyjny EmptyCzw 27 Cze 2019, 09:13

To jest test wielokrotnego wyboru, także zaznacz po prostu wszystkie xD Ogranicza nas tylko własna wyobraźnia.
Ja jeszcze te tematy "specjalnych" ras grywalnych pewnie poruszę (Myślę, że Beliar też to zamieści). Zastanawiam się też nad daniem im osobnego wątku. Ale tak:

1. Po co się ograniczać: obserwujmy przez miesiąc! xD
2. Owszem, słusznie
3. A tu znowu skromnie moim zdaniem ;] Jak ktoś gra aktywnie, co to jest 50 postów! Dajmy te 75-90 xD
4. Koniecznie!
5. Nie mam więcej pytań!

Można ogólnie pokusić się o system takich właśnie ras unikalnych, które można będzie zastosować jako nagrody lub, po prostu, achievmenty.
Powrót do góry Go down
Diabo
Cień
Cień
Diabo


Rasa : Treupus (Magiczny Wilk)
Male Liczba postów : 22
Data Dołączenia : 21/05/2019

Mix koncepcyjny Empty

Mix koncepcyjny Empty Re: Mix koncepcyjny

PisanieTemat: Re: Mix koncepcyjny   Mix koncepcyjny EmptyCzw 27 Cze 2019, 09:19

Daenei i tak zrobiłam
Powrót do góry Go down
Nico
Wkraczający/a Pustki
Wkraczający/a Pustki
Nico


Pochwały : 3
Tytuły : Koder / Grafik
Rasa : Treupus (Magiczny Wilk)
Male Liczba postów : 40
Data Dołączenia : 26/04/2019

Mix koncepcyjny Empty

Mix koncepcyjny Empty Re: Mix koncepcyjny

PisanieTemat: Re: Mix koncepcyjny   Mix koncepcyjny EmptyCzw 27 Cze 2019, 15:20

Cytat :
1. Postać ludzką może stworzyć użytkownik, który aktywnie gra na forum. Owa aktywność będzie obserwowana przez administratorów przez tydzień.
2. Uzyskać zgodę conajmniej dwóch członków administracji. W przypadku odmowy osoba, która taką opinię wydała powinna uzasadnić swoją decyzję.
3. Napisać 50 postów fabularnych.
4. Postępować zgodnie z zaleceniami administracji odnoszących się do postaci ludzkich.
5. Kaźdy użytkownik forum może posiadać tylko jedną postać ludzką.

Ad. 1 - Tydzień to za mało, a miesiąc - za długo. Dałbym dwa tygodnie, aby było optymalnie.
Ad. 2 - Fair.
Ad. 3 - Ja bym nie dodawał limitu postów jako czynnika, który ma decydować o takich rzeczach. Szczególnie, że "posty fabularne" nie są czymś mierzalnym. Ktoś napisze 50 (czy tam 60/70) postów składających się z kilku zdań, a ktoś 20, które będą małym elaboratem.
Ad. 4 - To się rozumie samo przez się.
Ad. 5 - Mhm.

Generalnie dorzuciłbym konieczność wypełnienia podania na taką istotę specjalną. Niech nie tylko administratorzy mają wgląd w to, kto taką postać otrzymuję, ale inni użytkownicy również. Można na to przygotować specjalny temat. Wypisywałoby się tam imię użytkownika, jego staż na forum, powód, dla którego chce prowadzić postać ludzką i przykładowy post. Potem Administracja może decydować w wewnętrznym gronie, przeglądać inne posty tej osoby, zobaczyć na ile faktycznie była aktywna.
Powrót do góry Go down
Daenei
Zefir
Zefir
Daenei


Rasa : Felinkad (Magiczny Kot)
Female Liczba postów : 108
Data Dołączenia : 29/04/2019

Mix koncepcyjny Empty

Mix koncepcyjny Empty Re: Mix koncepcyjny

PisanieTemat: Re: Mix koncepcyjny   Mix koncepcyjny EmptyCzw 27 Cze 2019, 15:30

Pomysł z podaniem jest dobry, ale też, aby zapobiec zasypowi wiadomości i marnowania czasu każdej ze stron, nie udostępniałabym wzoru publicznie. Jeżeli ktoś chce grać postacią specjalną, zgłasza chęć do Rady, ta weryfikuje pozostałe czynniki i dopiero wtedy delikwent dostaje takie właśnie podanie, a'la mała karta postaci do uzupełnienia, w które zatwierdzało by się wygląd, cechy i umiejętności, a także zgodność historii z fabułą.
Powrót do góry Go down
Nico
Wkraczający/a Pustki
Wkraczający/a Pustki
Nico


Pochwały : 3
Tytuły : Koder / Grafik
Rasa : Treupus (Magiczny Wilk)
Male Liczba postów : 40
Data Dołączenia : 26/04/2019

Mix koncepcyjny Empty

Mix koncepcyjny Empty Re: Mix koncepcyjny

PisanieTemat: Re: Mix koncepcyjny   Mix koncepcyjny EmptyCzw 27 Cze 2019, 15:33

Ja jednak jestem za tym, aby to było publiczne, mimo wszystko. Jeśli w pierwszym poście będą wypunktowane warunki, których zgłaszający musi się trzymać - to w czym problem? Plus, jeśli będzie zbyt dużo zgłoszeń, zawsze można ogłosić zamkniecie tematu na jakiś czas i tyle.
Powrót do góry Go down
Stwórca
Admin
Admin
Stwórca


Tytuły : Właściciel forum
Rasa : Kirin (Magiczny Kopytny)
Male Liczba postów : 1286
Data Dołączenia : 22/12/2018

Mix koncepcyjny Empty

Mix koncepcyjny Empty Re: Mix koncepcyjny

PisanieTemat: Re: Mix koncepcyjny   Mix koncepcyjny EmptyWto 23 Lip 2019, 12:51

Wiem, że gdzieś przewinął się tu temat ilości ras grywalnych, ale nie mogę tego teraz znaleźć. Jak mniemam temat pewnie umarł i uznaliście, że zostanie tak jak zostanie.

Moja narzeczona ostatnio stwierdziła, że może faktycznie rozdrabnianie się na tyle ras jest średnim pomysłem. No bo w sumie jest tutaj wszystko i nic. Tworząc ten PBF chciałem ze sobą pogodzić fanów smoków, wilków, kotów i innych zwierząt, ale chyba niestety doskonale zadziałało tutaj "łapanie kilka srok za ogon". To tak nie działa, każdy ma jednak inne oczekiwania wobec takiego forum.

Podsumowując: może warto faktycznie skupić się na jednym typie ras. To taka moja luźna sugestia, bo szczerze to mnie się tam podoba, że jest taki wybór, ale... No chyba to po prostu nie działa i tyle.
Powrót do góry Go down
Sponsored content



Mix koncepcyjny Empty

Mix koncepcyjny Empty Re: Mix koncepcyjny

PisanieTemat: Re: Mix koncepcyjny   Mix koncepcyjny Empty

Powrót do góry Go down
 
Mix koncepcyjny
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Zaświaty :: Organizacja :: Organizacja :: Sztuka Internetowej Nekromancji-
Skocz do:  
Forum chronione prawami autorskimi.
Illegal use of your images? Contact via PM here. Niektóre kody zostały zaczerpnięte z tej strony.

HogwartDreamStrefa Forumowych RPGAmaimon
The Original DiariesVampire Knight