IndeksRejestracjaZaloguj

Share
 

 Grywalne Postacie Specjalne

Go down 

Czy chcecie grywalne postacie specjalne (w tym ludzkie)?
Tak
Grywalne Postacie Specjalne Vote_lcap67%Grywalne Postacie Specjalne Vote_rcap
 67% [ 4 ]
Nie
Grywalne Postacie Specjalne Vote_lcap33%Grywalne Postacie Specjalne Vote_rcap
 33% [ 2 ]
Wszystkich Głosów : 6
 

AutorWiadomość
Beliar
Cień II
Cień II
Beliar


Pochwały : 2
Tytuły : Grafik / Mistrz Gry
Rasa : Smok
Male Liczba postów : 106
Data Dołączenia : 24/04/2019

Grywalne Postacie Specjalne Empty

Grywalne Postacie Specjalne Empty Grywalne Postacie Specjalne

PisanieTemat: Grywalne Postacie Specjalne   Grywalne Postacie Specjalne EmptyPią 05 Lip 2019, 14:27

Najważniejsze pytanie - czy w ogóle chcemy "specjalne" postacie grywalne? Odzew był pozytywny, ale może ktoś nie lubi się wypowiadać, stąd ta ankieta.

GRYWALNE POSTACIE SPECJALNE

Użytkownik może zagrać gatunkiem, który nie jest zwykłą, grywalną postacią (nie jest smokiem, gryfem, treupusem, felinkadem, kirinem) na specjalnych zasadach:

1. Gracz może prowadzić tylko jedną postać specjalną naraz.
2. Postać specjalna musi być gatunkiem występującym w Eleborze - przykładowo człowiekiem, elfem, stworzeniem z bestiariusza.
3. Postać specjalna otrzymuje tyle samo punktów statystyk do rozdania, co zwykłe postacie grywalne. Należy jednak pamiętać, że niektóre gatunki są bardziej nastawione na magię, a inne nie posiadają zdolności magicznych i tym należy się kierować.
4. Staż użytkownika, który ubiega się o taką postać, nie może być krótszy niż jeden miesiąc.
5. Użytkownik musi posiadać minimum 100 postów na jednej z postaci (postacie z kategorii "Wymiar Rzeczywisty" nie są wliczane), a pozostałe postacie nie mogą być zaniedbane.
6. Użytkownicy, którzy są aktywni i brakuje im niewiele do spełnienia warunków, mogą spróbować ubiegać się o taką postać wcześniej.
7. Użytkownicy, którzy wspierają rozwój forum (nie ma konieczności sprawowania funkcji), mogą spróbować ubiegać się o taką postać wcześniej.
8. Postacie specjalne zazwyczaj nie należą do żadnej Domeny - mogą jednak pojawić się wyjątki od tej reguły (np. Duch Natury pod rzadszą postacią, inną niż kotowaty, kopytny czy wilk).
9. Należy pamiętać, że postacie stworzeń z bestiariusza nie są tak rozumne jak Strażnicy - kierują nimi instynkty. Mogą być jednak nieco bardziej rozumne niż te, które są spotykane w dziczy.
10. Po spełnieniu wymagań należy wysłać specjalny formularz do jednego z administratorów, by mogli oni wyrazić zgodę na założenie takiej postaci oraz przedyskutować ewentualne zmiany (głównie w posiadanych mocach) - omawiają to oni w specjalnym dziale.
11. Lista aktualnych postaci grywalnych, wraz z linkami do ich KP, znajduje się [url=tubędzielink]tutaj[/url].
12. Lista przykładowych gatunków postaci grywalnych (wraz z przykładowymi umiejętnościami i mocami) jest [url=tubędzielink]tutaj[/url].
13. Grywalna postać specjalna nie wlicza się do limitu samotniczych postaci.

Formularz:
Kod:
[b]Gatunek postaci:[/b]
[b]Ogólny zamysł na postać:[/b]
[b]Ewentualne moce/umiejętności:[/b]
[b]Inne:[/b]
Ewentualne moce/umiejętności - tylko takie, które odpowiadają danemu gatunkowi/typowi postaci. Feniks będzie mieć oczywiście zdolność związaną z ogniem, a zwykły człowiek nie może władać magią (ale postać człowieka-maga już tak i wtedy należy to zaznaczyć i opisać, wybrać rodzaj magii). Umiejętności, przykładowo "znakomicie strzela z łuku" nie wymagają szczegółowego rozpisania i utworzenia limitów, ale Mistrz Gry także bierze je pod uwagę w różnych sesjach.


***

Ma być to coś wyjątkowego, stąd takie a nie inne zasady (zwłaszczam, że są wyjątki od tych reguł - masz dobre pomysły i się nimi dzielisz, robisz coś dla forum? Możesz dostać taką postać wcześniej! Nie upłynął jeszcze miesiąc, ale jesteś bardzo aktywnym graczem? Możesz dostać taką postać wcześniej! Etc etc).
Dałabym ten staż nawet dwumiesięczny tbh, ale w sumie większość ludzi ze słomianym zapałem powinna wypalić się już po miesiącu.
Trzeba będzie wywalić naliczenie postów z offtopu etc
Pula statystyk jest taka sama, by wszystkie postacie startowały z takiego samego szczebla ze statystykami, rozwijały je w taki sam/podobny sposób, etc.

Okej, teraz więcej pytań, po zadaniu tego najważniejszego ankietowego:
1. Czy chcemy postacie specjalne grywalne ludzkie? (wzięłam je pod uwagę wszędzie, ale jak większość ich nie będzie chciała, to zawsze można wywalić)
2. Limit jednej postaci specjalnej na użytkownika - jedna postać jest dobra, czy dalibyście możliwość na założenie drugiej po spełnieniu jakichś (znacznie?) większych wymagań?
3. Chcecie więcej postaci grywalnych zwykłych? Zwłaszcza Duchów Natury, które mogłyby w gruncie rzeczy mieć sporo form? Choćby ten mój pomysł z Duchem Natury niedźwiedzia z mocą rasową berserkera... którego można też wrzucić do postaci specjalnych... co rodzi następne pytanie:
4. Czy chcecie utworzyć listę przykładowych postaci specjalnych grywalnych (wspomniałam o niej wyżej), wraz z ich opisami i mocami? W niektórych przypadkach może nam to ułatwić zadanie przy ocenie zgłoszeń (porównać do tego co tam jest). Pomogłoby to też graczom przy obmyślaniu ich postaci (i do tej opcji skłaniam się nieco bardziej niż do tworzenia nowych grywalnych postaci zwykłych - pomysły będzie można użyć do listy przykładowych postaci specjalnych).

Moce magów powinny działać na tej samej zasadzie co czarowanie strażników, etc. Czyli biorąc pod uwagę manę, inteligencję, itd... To pozostawia dowolność przy wymyślaniu czarów, bez narzuconej mocy.

Chyba o czymś zapomniałam, ale... skoro tak, to może nie było to nic ważnego. W każdym razie na ten moment to prezentuje się tak.
Powrót do góry Go down
Hikari
Szron I
Szron I
Hikari


Rasa : Treupus (Magiczny Wilk)
Male Liczba postów : 19
Data Dołączenia : 30/06/2019

Grywalne Postacie Specjalne Empty

Grywalne Postacie Specjalne Empty Re: Grywalne Postacie Specjalne

PisanieTemat: Re: Grywalne Postacie Specjalne   Grywalne Postacie Specjalne EmptySro 10 Lip 2019, 13:34

Zasady brzmią logicznie i spoko. Jestem za tym, aby każdy miał limit jeden postaci specjalnej. Są one specjalne, więc nie powinno ich być zbyt wiele.
Ludzi bym zostawiła, bo może nawet coś mi się rodzi w głowie, ale to tylko tak powoli.
Można zrobić listę NPC z opisami. Każdy kto chciałby zrobić postać specjalną mógłby przygarnąć opis takiego NPC i go pod siebie rozbudować. Ułatwiłoby to zadanie i jednocześnie zminimalizowało ryzyko, że ktoś nie wszedł by odpowiednio w rolę postaci specjalnej. Oczywiście proponuję dowolność zmiany takich opisów jeśli ktoś zechce przejąć.
Powrót do góry Go down
Daenei
Zefir
Zefir
Daenei


Rasa : Felinkad (Magiczny Kot)
Female Liczba postów : 108
Data Dołączenia : 29/04/2019

Grywalne Postacie Specjalne Empty

Grywalne Postacie Specjalne Empty Re: Grywalne Postacie Specjalne

PisanieTemat: Re: Grywalne Postacie Specjalne   Grywalne Postacie Specjalne EmptyCzw 11 Lip 2019, 09:28

Ano własnie, bo w zasadach trzeba podkreślić, że postać dostaje się za pozwoleniem Rady i to jakoś na początku Very Happy Poza tym bardzo spoko, limit 1 postać jest ok i też uważam, że nie ma co dawać zbyt szczegółowych wymagań i warunków - podstawowe, czyli ilość postów i może być min. miesiąc, a reszta będzie poddana adminom pod dyskusję i jeśli ktoś będzie miał ale - zgłosi się i powie o co chodzi. 

Jeśli chodzi o same postacie, to waham się między dwoma opcjami...

Z jednej strony jest klarowniej, jeśli są opisane dokładne moce itd, a z drugiej... To mają być postacie specjalne, swoista nagroda za aktywność i pomoc w rozbudowywaniu forum. Myślę, że warto byłoby przetestować coś takiego: zgłoszenie z propozycją mocy idzie do administracji, a my przydzielając postać specjalną, modyfikujemy propozycję tak, aby powstała z tego moc. 
W efekcie moc postaci jest poniekąd "niespodzianką" dla gracza. Trochę jak losowanie KP w RPGach Very Happy 
My dajemy moc. Gracz dopisuje wygląd charakter i historię. 
Co wy na to? Tylko dla testu. Jeśli nie zda to egzaminu, po prostu opiszemy dostępne postacie specjalne i się to ograniczy.
Powrót do góry Go down
Hikari
Szron I
Szron I
Hikari


Rasa : Treupus (Magiczny Wilk)
Male Liczba postów : 19
Data Dołączenia : 30/06/2019

Grywalne Postacie Specjalne Empty

Grywalne Postacie Specjalne Empty Re: Grywalne Postacie Specjalne

PisanieTemat: Re: Grywalne Postacie Specjalne   Grywalne Postacie Specjalne EmptyCzw 11 Lip 2019, 09:29

Zgadzam się z Daenei. Mogłoby być coś w tym stylu.
Powrót do góry Go down
Stwórca
Admin
Admin
Stwórca


Tytuły : Właściciel forum
Rasa : Kirin (Magiczny Kopytny)
Male Liczba postów : 445
Data Dołączenia : 22/12/2018

Grywalne Postacie Specjalne Empty

Grywalne Postacie Specjalne Empty Re: Grywalne Postacie Specjalne

PisanieTemat: Re: Grywalne Postacie Specjalne   Grywalne Postacie Specjalne EmptyNie 21 Lip 2019, 22:36

Jak dla mnie temat został już wyczerpany, postacie specjalne mogą być, ale z ograniczeniami jakie zostały tutaj zasugerowane Very Happy

Czyli generalnie jedna postać specjalna na gracza, z opcja postaci humanoidalnych (określenie "ludzkie" chyba jest nieodpowiednie, bo w końcu Ludzie nie są tutaj wcale główną rasą cywilizowanych)
Powrót do góry Go down
Sponsored contentGrywalne Postacie Specjalne Empty

Grywalne Postacie Specjalne Empty Re: Grywalne Postacie Specjalne

PisanieTemat: Re: Grywalne Postacie Specjalne   Grywalne Postacie Specjalne Empty

Powrót do góry Go down
 
Grywalne Postacie Specjalne
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Zaświaty :: Organizacja :: Organizacja :: Sztuka Internetowej Nekromancji-
Skocz do:  
Forum chronione prawami autorskimi.
Illegal use of your images? Contact via PM here. Niektóre kody zostały zaczerpnięte z tej strony.

HogwartDreamStrefa Forumowych RPGAmaimon
The Original DiariesVampire Knight