IndeksRejestracjaZaloguj

Share

Mistrzowie Gry

Go down 
AutorWiadomość
Stwórca
Admin
Admin
Stwórca

Tytuły : Właściciel forum
Rasa : Kirin (Magiczny Kopytny)
Male Liczba postów : 420
Data Dołączenia : 22/12/2018

Mistrzowie Gry Empty

Mistrzowie Gry Empty Mistrzowie Gry

PisanieTemat: Mistrzowie Gry   Mistrzowie Gry EmptyPią 22 Lut 2019, 13:01

Funkcja Mistrza Gry

Mistrzowie Gry to gracze, którzy oprócz prowadzenia swoich postaci, także "umilają" czas innym graczom, poprzez prowadzenie dla nich wydarzeń fabularnych, bądź sędziując walki. Nie jest to nic trudnego, ale wymaga nieco wolnego czasu i wyobraźni.
MG musi być aktywny przynajmniej raz na 48h, a wszelkie dłuższe Nieobecności muszą być zgłoszone tutaj. Maksymalna długość nieobecności dla MG to dwa tygodnie (do miesiąca w okresie wakacji).

Wynagrodzenie Mistrzów Gry

Jako, że funkcja MG zajmuje czas i wymaga zaangażowania, chcemy jakoś wynagrodzić to, dlatego też MG otrzymują swoiste "wynagrodzenie" zależne od wykonywanych przez nich zadań:

• Za poprowadzenie do końca 3 dłuższych wydarzeń MG otrzymuje Pochwałę.
  • Za poprowadzenie wydarzenia fabularnego od początku do końca MG przysługuje 30% PD od puli przypadającej na jednego uczestnika. Jeśli wydarzenie zostanie przerwane z winy uczestników, MG przysługuje tylko 15% PD od puli przypadającej na jednego uczestnika. W przypadku przerwania wydarzenia z powodu MG, nie otrzymuje on żadnego wynagrodzenia, które przejmie jego zastępca.
  • Za poprowadzenie walki na Piekielnej Arenie/Starym Koloseum MG otrzymuje 5 PD.

PD MG mogą przekazać na dowolne swoje konto. To w interesie MG jest zgłoszenie nagród do przydzielenia, korzystając z tego tematu.

Nasi Mistrzowie Gry

Znajdziecie tutaj ich krótką charakterystykę, czym się zajmują oraz jaką technikę sędziowania preferują.

@Stwórca - Lubujący się w kościach, dlatego często to im powierza wynik wydarzenia - uważa bowiem, że ślepy los nikogo nie faworyzuje i pozwala MG przełamać blokady przed dotkliwszym ranieniem lub nawet zabijaniem postaci. Preferuje średnio-długie posty (na ok. 100 słów) z tego powodu, że jest jeszcze Administratorem tego forum i nie zawsze ma dość czasu aby czytać ściany tekstu. Fan uniwersum Warcrafta, Tolkiena i League of Legends.

@Beliar - "Faworyzuję używanie kości jak chyba większość Mistrzów Gry - kości pozostają obiektywne w oczach wszystkich, niezależnie od wyników rzutów! Posty piszę różnej długości, zależnie od tego, czy coś wymaga barwniejszego opisu czy nie - i tak moje odpowiedzi w walkach mogą być krótsze (bardziej dynamiczne!), a posty chociażby wprowadzające jakąś nową postać niezależną dłuższe. Odnośnie lubianych uniwersów - siedziałam w wielu, więc nie będę wymieniać żadnych konkretnych."

@Ravia - "Mam za sobą już całkiem długie posiadanie konta na innym RPG, na którym też zdarzało mi się poprowadzić walkę. Całą filozofię prowadzenia akcji mam opanowaną, a jeśli coś - umiem poprawiać błędy. Staram się być też obiektywna. Jeżeli chodzi o ulubione uniwersa - całe moje serce jest i będzie w Śródziemiu, oprócz tego podobają mi się książki Sapkowskiego."

@Manseti - "Co do kostek: nie opieram się na nich w 100% - jasne, wykonuję rzuty jeżeli chodzi o walkę, jednak patrzę też na jakoś postów czy sam pomysł danej akcji użytkownika. Staram się być obiektywna. W sumie mogę powiedzieć, że moje odpisy to pół "moje widzi mi się" a drugie pół to wola kostek. Mam wieloletnie doświadczenie jako MG na forach opierających się na fantastyce, moje odpisy bywają średniej długości i zawierają przeważnie szczegółowe opisy. Uwielbiam prowadzić akcje gdzie postać nie wie, co jest prawdą a co fałszem czy kogo powinna uratować. Mam wiele ulubionych uniwersów, dlatego nie będę wymieniać wszystkich - powiem tylko, że ponad połowa z nich to te z książek."

Powrót do góry Go down

Mistrzowie Gry
Powrót do góry 
Strona 1 z 1