IndeksLatest imagesRejestracjaZaloguj

Share
 

 Resp-Team poszukiwany

Go down 
Idź do strony : 1, 2  Next
AutorWiadomość
Daenei
Zefir
Zefir
Daenei


Rasa : Felinkad (Magiczny Kot)
Female Liczba postów : 108
Data Dołączenia : 29/04/2019

Resp-Team poszukiwany Empty

Resp-Team poszukiwany Empty Resp-Team poszukiwany

PisanieTemat: Resp-Team poszukiwany   Resp-Team poszukiwany EmptySro 19 Cze 2019, 13:49

Resp-Team poszukiwany Resp_t10

Mam nadzieję, że umiejętność profesjonalnej obsługi painta wystarczająco dobrze przedstawia plan działania i kryteria XD

Ale do brzegu, towarisze!

Z wypowiedzi na CB wnioskuję, że nie tylko mi brakuje rozgrywki - raczkującej, ale jednak intensywnej i dostarczającej dużo radości - na Outlandzie. Rozumiem decyzję Kierownika, bo jednak forum ma dość rozbudowany system i prowadzenie go na pewno jest wymagające i wyczerpujące.

Mamy jednak wolną rękę w dalszym prowadzeniu luźnych rozgrywek, a z racji, że naprawdę świetnie mi się z wami grało (a z wieloma z was nawet nie zdążyłam jeszcze rozwinąć akcji), stąd moje zapytanie - kto jest chętny na małą reaktywację? Smile

Zaczęlibyśmy prosto. Możemy wybrać 3-4 osoby ogarniające organizację, jakieś małe eventy, względnie szczątkowe MG-mowanie. Powinna liczyć się dobra zabawa i rozwijanie swoich originów. Możemy opierać się na elementach świata, które mamy, a potem, jeżeli nam wyjdzie, dodawać coś od siebie i rozwijać mechanizmy rozgrywki.

Póki co zostawiłabym wspólne treningi i arenę. Pytanie też, co z dotychczasowymi misjami Smile Także wypowiadajcie się, co o tym sądzicie.

Diabo i ja na pewno jesteśmy chętne do pomocy w ogarnianiu. Beliar w miarę możliwości chyba też, ale wierzę w waszą kreatywność - dawajcie pomysły, czy to mechanizacyjne, czy fabularne, czy ogólnie opinię ^^

Będzie przypał jak nikt się nie odezwie XD


Ostatnio zmieniony przez Daenei dnia Sro 19 Cze 2019, 14:01, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Diabo
Cień
Cień
Diabo


Rasa : Treupus (Magiczny Wilk)
Male Liczba postów : 22
Data Dołączenia : 21/05/2019

Resp-Team poszukiwany Empty

Resp-Team poszukiwany Empty Re: Resp-Team poszukiwany

PisanieTemat: Re: Resp-Team poszukiwany   Resp-Team poszukiwany EmptySro 19 Cze 2019, 13:55

Twoje umiejętności graficzne w paintcie są lepsze niż moje więc wyszło na prawdę ciekawie.

Ze swojej strony dorzucic mogę jeszcze, że mając pozwolenie i błogoslawienstwo Kierownika można z tego zrobic naprawdę fajne i przyciagające ludzi forum. Na początek sądzę, że trzeba by się było przyjrzec mechanice i eventom, by nie było to zbyt skomplikowane, a potem można by spróbowac zając się ogólnoforumowym evemtem. Nie wiem jeszcze na jaki temat.

Potwierdzam też to co pisała Deanei. Jestem gotowa pomóc w ogarnianiu tego forum i w prowadzeniu go, ale że samemu nikt z tym nie pociagnie będziemy potrzebowac pomocy.
Powrót do góry Go down
Daenei
Zefir
Zefir
Daenei


Rasa : Felinkad (Magiczny Kot)
Female Liczba postów : 108
Data Dołączenia : 29/04/2019

Resp-Team poszukiwany Empty

Resp-Team poszukiwany Empty Re: Resp-Team poszukiwany

PisanieTemat: Re: Resp-Team poszukiwany   Resp-Team poszukiwany EmptySro 19 Cze 2019, 13:59

Najz <3 Dodam jeszcze, że w razie jakby zgłosiło się więcej chętnych, to odświeżę temat na grupie fb i spróbuję kogoś stamtąd nakłonić do owocnej współpracy Very Happy
Powrót do góry Go down
Diabo
Cień
Cień
Diabo


Rasa : Treupus (Magiczny Wilk)
Male Liczba postów : 22
Data Dołączenia : 21/05/2019

Resp-Team poszukiwany Empty

Resp-Team poszukiwany Empty Re: Resp-Team poszukiwany

PisanieTemat: Re: Resp-Team poszukiwany   Resp-Team poszukiwany EmptySro 19 Cze 2019, 14:01

A może teraz spróbowa też z rekrutacją na FB?
Powrót do góry Go down
Beliar
Cień II
Cień II
Beliar


Pochwały : 2
Tytuły : Grafik / Mistrz Gry
Rasa : Smok
Male Liczba postów : 106
Data Dołączenia : 24/04/2019

Resp-Team poszukiwany Empty

Resp-Team poszukiwany Empty Re: Resp-Team poszukiwany

PisanieTemat: Re: Resp-Team poszukiwany   Resp-Team poszukiwany EmptySro 19 Cze 2019, 14:47

Ja mogę pociągnąć dalej event, który prowadzę (z którego nigdy nie zrezygnowałam, ale posty stanęły w miejscu, więc zależy od uczestników).
Porzuconych wypraw raczej się nie dotknę, bo nie wiem jaki był na nie zamysł+to za dużo. Jeśli nikt się nie znajdzie to można zarzucić jakąś nagrodą pocieszenia w postaci expa... I zrobić podsumowanie, bo to jednak było ważne wydarzenie z tymi źródłami wody (i miały być po tym stworzone nowe tematy/miejsca)
Porzucone rytuały przejścia też mogę ogarnąć (już jeden porzucony ogarniałam, nie lubię po kimś dokańczać, aaa, ale to nie to co wyprawa).

Dalej jestem dostępna jeśli chodzi o zajmowanie się grafiką, choć myślę, że już wszystko jest zrobione.

Arenę i te inne rzeczy można zostawić tak jak jest, w sensie... poleży i się pokurzy xD

Odnośnie mechaniki to mogę dokończyć te moje propozycje rangowe, które zaczęłam i umieściłam w temacie.

No i oczywiście reklama... Ale to chyba najpierw trzeba ogarnąć kwestię organizacyjną/zająć się tym co stanęło (by ludzie na to nie patrzyli, zastanawiając się nad rejestracją) i zagadaniem do Stwórcy (o przydział uprawnień do zajmowania się forum?) O czym wspomniałam w innym temacie, bo nie zauważyłam tego tutaj

Pewnie jeszcze mi się coś zaraz przypomni
Powrót do góry Go down
Diabo
Cień
Cień
Diabo


Rasa : Treupus (Magiczny Wilk)
Male Liczba postów : 22
Data Dołączenia : 21/05/2019

Resp-Team poszukiwany Empty

Resp-Team poszukiwany Empty Re: Resp-Team poszukiwany

PisanieTemat: Re: Resp-Team poszukiwany   Resp-Team poszukiwany EmptySro 19 Cze 2019, 14:49

Ok jak wróci Deanei to wszystko się ogarnie. Bo rzeczywiście trzeba to zrobic porządnie jeśli mialoby to ruszyc.
Powrót do góry Go down
Daenei
Zefir
Zefir
Daenei


Rasa : Felinkad (Magiczny Kot)
Female Liczba postów : 108
Data Dołączenia : 29/04/2019

Resp-Team poszukiwany Empty

Resp-Team poszukiwany Empty Re: Resp-Team poszukiwany

PisanieTemat: Re: Resp-Team poszukiwany   Resp-Team poszukiwany EmptySro 19 Cze 2019, 15:03

Właśnie rozważam, jak byłoby lepiej z tą reklamą. Z jednej strony pomoc z zewnątrz by się przydała, z drugiej może warto najpierw mieć jakiś zarys mechaniki, którą chcielibyśmy wprowadzić... To tak na szybko:

Jak już poruszyłyśmy kwestię treningów i areny to generalnie zastanawiam się nad opcją luźnego PBF, z jakąś odgórną, bardziej sprecyzowaną fabułą, do której postacie będą mogły dążyć na różne sposoby (podaję tylko przykład, ale może być to utarta już i dobrze nam znana walka o dominację nad szczątkami świata, lub... podkreślam, DLA PRZYKŁADU: podział na frakcje, z których jedna będzie chciała poznać/obalić Radę i poznać jej tajniki a druga będzie ich chronić). Chodzi mi o dyktando, pod które będzie można ogarniać originy i fabułę Smile
Chodzi mi o to, żeby ograniczyć rolę MG do minimum, a żeby fabułę tworzyli sami użytkownicy, zgodnie ze swoją frakcją, ale też na swój sposób Smile Wyjątkiem były by wspomniane eventy.

Także jeśli macie ciekawe pomysły to podrzucajcie, ja też dzisiaj chyba ramę papierosów wypalę przy główkowaniu, jak to rozwiązać XD Kiedyś tam przy okazji umawiania się na bestiariusz i pomysły fabularne, Kierownik podrzucił mi pasy do któregoś administracyjnego konta (Rady chyba). W sumie nie korzystałam z niego i nie wiem, jakie ma przywileje, ale chyba będzie póki co potrzebne tylko do przydzielania rang i kolorków.... Chyba, że o czymś zapomniałam O.o

Co do eventu z wodą, to chyba nie mamy wyjścia... Nie znamy zamysłu XD
Powrót do góry Go down
Nico
Wkraczający/a Pustki
Wkraczający/a Pustki
Nico


Pochwały : 3
Tytuły : Koder / Grafik
Rasa : Treupus (Magiczny Wilk)
Male Liczba postów : 40
Data Dołączenia : 26/04/2019

Resp-Team poszukiwany Empty

Resp-Team poszukiwany Empty Re: Resp-Team poszukiwany

PisanieTemat: Re: Resp-Team poszukiwany   Resp-Team poszukiwany EmptySro 19 Cze 2019, 15:11

A ja trochę zahamuje wasz entuzjazm i zadam jedno proste pytanie - Kto będzie tym wszystkim zarządzał? I za nim rzucicie we mnie postami, że będzie to praca grupowa czy inne gówno - przepraszam za słownictwo, praktyki w bibliotece szkolnej męczą - to zastanówcie się kto będzie tym zarządzał. Kto będzie Szefem Szefów, bo bez kogoś takiego wasze plany to tylko mrzonki. Gram na forum wystarczająco długo - sam kilka również prowadziłem - aby wiedzieć, że bez stabilnej Administracji wyryjemy gębą o beton. Będzie bolało.

Ja bardzo chętnie wesprę - choćby graficznie - bo jest to coś, co mnie odpręża i czego zrobienie nie jest dla mnie jakimś rocket science, choć dodam, że mogę być aktywny w kratkę, bo a) wakacje b) praktyki. Ale jak zadeklaruje, że coś zrobię to to zrobię. Jestem słownym człowiekiem :v
Powrót do góry Go down
Daenei
Zefir
Zefir
Daenei


Rasa : Felinkad (Magiczny Kot)
Female Liczba postów : 108
Data Dołączenia : 29/04/2019

Resp-Team poszukiwany Empty

Resp-Team poszukiwany Empty Re: Resp-Team poszukiwany

PisanieTemat: Re: Resp-Team poszukiwany   Resp-Team poszukiwany EmptySro 19 Cze 2019, 15:20

Nie będzie bolało, bo to tylko forum Smile Jeśli się nie uda to trudno, ale dla samej dobrej zabawy warto spróbować. Na razie wiemy, że pojedyncza osoba nie daje sobie rady z administracją w momencie, kiedy forum przechodzi fazę szybkiego rozwoju. Dlatego chcemy wyznaczyć te 4 osoby, które będą odpowiedzialne za utrzymywanie porządku (później może być więcej), kontakt reklamowy i jakieś tam ewentualne decyzje.
Także uszy do góry i póki co burza mózgów na temat rozwinięcia forum przy zachowaniu prostoty. Na razie ustalmy:

1. Ogólny motyw fabularny
, czyli tam właśnie jakąś ogólną fabułę. Do tej pory mieliśmy jedynie bardzo dokładny opis świata. Teraz tylko wyznaczmy temu światu cel i już wiadomo będzie, do czego to zmierza.

2. Kto to będzie ogarniał: może niech na razie po prostu pisze ten, kto wie, że ma na tyle czasu i głowy, a potem zobaczymy. Póki co zadbajmy, żeby zebrać wszystkich zainteresowanych, ze znalezieniem forumowej milicji nie powinno być problemu xD W razie czego mamy Diabo, Beliara i mnie xD No i Ciebie, Nico, na wsparcie, ale rozumiem, że cudów mamy nie wymagać ;]

A kolejne kwestie powychodzą na bieżąco Smile


Ostatnio zmieniony przez Daenei dnia Sro 19 Cze 2019, 15:25, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Diabo
Cień
Cień
Diabo


Rasa : Treupus (Magiczny Wilk)
Male Liczba postów : 22
Data Dołączenia : 21/05/2019

Resp-Team poszukiwany Empty

Resp-Team poszukiwany Empty Re: Resp-Team poszukiwany

PisanieTemat: Re: Resp-Team poszukiwany   Resp-Team poszukiwany EmptySro 19 Cze 2019, 15:23

W sumie to dobry pomysł. Można by było zrobic tak, że na przykład Domena (teraz strzelam) Natury i Domena Ładu mogą starac się obronic Radę i jej ideały, przed Domeną Pustki i Zniszczzenia. W sumie taki podział były logiczny.
Co do tej kwestii, którą poruszył Nico. według mnie praca w grupie to Żadne gówno. Jeśli dobrze rozdzielimy obowiązki może to nieźle śmigac. Ja tez gram na forach ileś lat i wiem, że praca grupowa bez żadnego głównego adma też jest dobrym rozwiązaniem.
Powrót do góry Go down
Daenei
Zefir
Zefir
Daenei


Rasa : Felinkad (Magiczny Kot)
Female Liczba postów : 108
Data Dołączenia : 29/04/2019

Resp-Team poszukiwany Empty

Resp-Team poszukiwany Empty Re: Resp-Team poszukiwany

PisanieTemat: Re: Resp-Team poszukiwany   Resp-Team poszukiwany EmptySro 19 Cze 2019, 15:29

Ano! Myślę też, że wbrew temu, co było do tej pory na forum, powinniśmy jednak wyznaczyć osoby odpowiedzialne za swoje domeny. Wiem, że miało nie być takich podziałów, ale uważam, że to też po części stanowiło jednak problem. Lider, z odpowiednimi wskazówkami, jest moim zdaniem potrzebny do integrowania i koordynacji działań fabularnych.
Powrót do góry Go down
Diabo
Cień
Cień
Diabo


Rasa : Treupus (Magiczny Wilk)
Male Liczba postów : 22
Data Dołączenia : 21/05/2019

Resp-Team poszukiwany Empty

Resp-Team poszukiwany Empty Re: Resp-Team poszukiwany

PisanieTemat: Re: Resp-Team poszukiwany   Resp-Team poszukiwany EmptySro 19 Cze 2019, 15:31

Dowódcy Domen czy Opiekuni duchowi czy jakkolwiek ich nazwac. Uważam, że powinniśmy wyznaczyc takie osoby. Tym bardziej, że Rada nie zwraca się do poszczególnych członków Domeny, a powinna do jakiegoś nazwijmy to przywódcy.
Powrót do góry Go down
Nico
Wkraczający/a Pustki
Wkraczający/a Pustki
Nico


Pochwały : 3
Tytuły : Koder / Grafik
Rasa : Treupus (Magiczny Wilk)
Male Liczba postów : 40
Data Dołączenia : 26/04/2019

Resp-Team poszukiwany Empty

Resp-Team poszukiwany Empty Re: Resp-Team poszukiwany

PisanieTemat: Re: Resp-Team poszukiwany   Resp-Team poszukiwany EmptySro 19 Cze 2019, 15:35

Cudów nie. Swoje nasiedziałem się jako Administrator i generalnie mam przerwę. Bardzo niewdzięczne zadanie, szczególnie jak prowadzi się coś solidnego. Ale to długa historia i niezbyt istotna. Anyway~

Dużo Administratorów to też nie wyjście wyjście. Należy pamiętać, że każdy powinien mieć jakieś zadanie do wykonania w grupie, a nie być Administratorem for sake bycia Administratorem. Jeśli miałbym coś proponować to 1 Głównego Administratora i 2 Pomocników, czyli 3 Administratorów ogólnie. To jest - w mojej opinii - najlepsza liczba. Potem można wyznaczyć Moderatorów, którzy będą pilnować porządku w konkretnych tematach. Z tego co pamiętam na Forumpolish nie ma możliwości zrobienia z kogoś Junior Admina, a byłaby to też dobra opcja. No, ale skoro nie można to nie można.

1. Cel. Ha, świat przedstawiony sam w sobie nie może mieć celu. Jednak zamieszkujące go postaci już tak. Wydaje mi się, że największym problemem forum było rozdrobnienie się na tyle różnorodnych ras. Zmniejszył bym ich ilość, bo widać, że nie każda budzi takie samo zainteresowanie, a trzymać je tylko po to "aby były" jest bezsensu. Równie dobrze można z nich uczynić jakąś frakcję NPC żeby się nie marnowały.
I tak, każda frakcja mogłaby mieć jakiś swój "cel", do którego dążyłaby jako większa grupa, ale tu też pojawiał się problem, że w niektórych Domenach było osób więcej w innych mniej, więc albo trzeba byłoby je złączyć w większą całość albo zbudować grupy od podstaw.

Cytat :
[...] Domena (teraz strzelam) Natury i Domena Ładu mogą starac się obronic Radę i jej ideały, przed Domeną Pustki i Zniszczzenia. W sumie taki podział były logiczny.

I stereotypowy. Ludzi już niespecjalnie bawi podział na dobro i zło. Jak już to byłbym to jakoś rozwinął. Dlaczego chcą ją chronić? A dlaczego chcą ją zniszczyć? Plus, dlaczego to grupy o tych "złowieszczych" nazwach mają mieć ochotę kogokolwiek niszczyć? Może Pustka postanowi sobie mieć całkowicie wyje... na Radę i całą resztę świata? Im będzie chodziło wyłącznie oto żeby przetrwać. Think out of the box :v

Cytat :
Co do tej kwestii, którą poruszył Nico. według mnie praca w grupie to Żadne gówno. Jeśli dobrze rozdzielimy obowiązki może to nieźle śmigac. Ja tez gram na forach ileś lat i wiem, że praca grupowa bez żadnego głównego adma też jest dobrym rozwiązaniem.

Kiedyś też byłem tak naiwny, ale mi przeszło. Każda grupa musi mieć Lidera. Nie dlatego, aby komuś powiększyć ego, ale dlatego, aby zbierać pracę do kupy, aby nadzorować czy każdy robi to, co robić powinien, aby pilnować pewnych zasad.
Powrót do góry Go down
Beliar
Cień II
Cień II
Beliar


Pochwały : 2
Tytuły : Grafik / Mistrz Gry
Rasa : Smok
Male Liczba postów : 106
Data Dołączenia : 24/04/2019

Resp-Team poszukiwany Empty

Resp-Team poszukiwany Empty Re: Resp-Team poszukiwany

PisanieTemat: Re: Resp-Team poszukiwany   Resp-Team poszukiwany EmptySro 19 Cze 2019, 16:11

Wyraziłam chęć pomocy jako wsparcie (a nie na główne miejsce) właśnie też ze względu na niewdzięczną robotę admina (no i oczywiście też te prywatne problemy). Już się tyle naadminowałam jako admin główny, że chyba mam dość na całe życie xD Więcej zajmowania się wszystkim niż samej gry. Choć to też może być kwestia tego, że moi pomocnicy w pewnym momencie zrobili się leniwi... ALE TRAUMA POZOSTAŁA

Odnośnie przywódców/opiekunów - "Opiekun" by pasował bardziej. I żeby to nie było jakieś sztywne, wielkie przywództwo, tylko faktycznie opiekun - taki osobnik wyznaczony przez Radę do przekazywania informacji, obserwowaniu członków swej Domeny, sprawowaniu pieczy nad nimi... etc. Pozostali oczywiście mogliby wybrać słuchanie się go lub nie - w zależności od charakteru danej postaci.
By nie był to taki typowy przywódca.
Choć w zależności od Domeny/postaci to też może się różnić.

I póki co dopiero zaczynamy to wszystko ogarniać to jest dobrze jak jest, ale jak już zaczniemy coś więcej działać to jednak przydałby się ten główny admin.
Ale póki co nie mamy nic takiego konkretnego.

Odnośnie reszty wypowiem się później, idę zjeść w końcu ten rosół xD
Powrót do góry Go down
Stwórca
Admin
Admin
Stwórca


Tytuły : Właściciel forum
Rasa : Kirin (Magiczny Kopytny)
Male Liczba postów : 1289
Data Dołączenia : 22/12/2018

Resp-Team poszukiwany Empty

Resp-Team poszukiwany Empty Re: Resp-Team poszukiwany

PisanieTemat: Re: Resp-Team poszukiwany   Resp-Team poszukiwany EmptySro 19 Cze 2019, 16:12

Dobrze, że tu wszedłem przed wyjazdem w delegacje bo widzę, że coś się dzieje. Widzę też, że jeszcze nie macie ustalone dokładnie kto ma być adminem, dlatego uznałem, że dam to uprawnienie Nico oraz Daenei. Oczywiście nie jest to równoznaczne z tym, że mają być administratorami - po prostu nie chcę was zostawić na lodzie kiedy mnie nie będzie. Możecie więc zawsze przekazać uprawnienia komu innemu i takie tam.

Miło widzieć, że chcecie ratować to forum Very Happy

Jak trochę będę mieć luźniej w pracy (niektórzy mają wakacje, a ja właśnie mam więcej roboty), to zapewne tutaj wpadnę. Trzymam kciuki!
Powrót do góry Go down
Diabo
Cień
Cień
Diabo


Rasa : Treupus (Magiczny Wilk)
Male Liczba postów : 22
Data Dołączenia : 21/05/2019

Resp-Team poszukiwany Empty

Resp-Team poszukiwany Empty Re: Resp-Team poszukiwany

PisanieTemat: Re: Resp-Team poszukiwany   Resp-Team poszukiwany EmptySro 19 Cze 2019, 17:15

Z góry przepraszam, że nie zgadzam się z niektórymi postulatami, które broni Nico.

Ad 1. Nico tak się składa, że nie tylko ty nasiedziałeś się jako Administrator na forach. Więc doskonale rozumiem twój pewnego rodzaju sceptycyzm tudzież obawę, że możemy sobie nie poradzić. Ale z drugiej strony skoro forum ma naprawdę szansę na „bycie czymś solidnym” to czemu nie spróbować? Mi też wiele for nie wyszło więc doskonale rozumiem to niewdzięczne zadanie. Co do tego co mówisz o składzie to uwierz mi, że też nie zamierzam zrobić czegoś takiego, że każdy będzie odpowiedzialny za wszystko. Napisałam przecież, że nawet jeśli byłaby Grupa Administratorska to należałoby im przydzieli określone zadania. Co do propozycji to widzisz sam, że jeden główny administrator się nie sprawdził więc dlatego jest propozycja grupy. Zresztą nie musisz z nami grać Nico jeśli nie chcesz. Jednak zdolny grafik zawsze się przyda.

Ad 2. Racja, świat nie może mieć swojego celu ale już fabuła czy też poszczególne rozdziały takowy cel mogą mieć. Dlatego uważam, że wyznaczenie go użytkownikom może przynieść jakiś efekt. Może i wówczas wyjdzie to sztampowe ale chyba się pomyliłeś, że ludzie nie chcą podziału na dobro i zło, gdyż są fora na tym podziale oparte i funkcjonują.

A teraz co do domen. Wpadłem na taki pomysł.
Domena Natury – jest tworem, który dąży do zachowania w rozbitym uniwersum elementy Natury. Wody, Lasy, Zwierzęta oraz elementy ożywione oraz nieożywione przyrody. Dla nich najważniejsze jest, by Natura, z którą się związali została zachowana chociaż w niewielkim stopniu na rozbitym świecie.

Domena Ładu – jest tworem, który ceni sobie ład i porządek. Jej członkowie starają się zachować pokój oraz zaniechać możliwym wojnom o terytoria, na których zostały jeszcze resztki jedzenia i innych potrzebnych do życia składników.

Domena Zniszczenia – jest całkowitym przeciwieństwem Zarówno Domeny Ładu jak i Domeny Natury. Jej członkowie dążą do unicestwienia wszystkich wartości do jakich dążą wyżej wymienione Domeny. Chcą wprowadzić rządy siły i jeśli w przyszłości będzie to konieczne położyć swe łapy na zapasach by je racjonować.

Domena Pustki – jej członkowie to Outsiderzy, którzy nie zgadzają się ani z Radą, a ni z pozostałymi Domenami. Trzymają się na uboczu i rzadko biorą udział w misjach czy też zleceniach Rady Równowagi. Dążą oni do zniszczenia Rady i ich wpływu oraz wskazywania pozostałym Domenom zadań. Oni chcą po prostu by wokół zapanowała nicość, w której przetrwają tylko najbardziej wyspecjalizowane jednostki.

Ad 3. Beliar, pewnie. Nie zamierzałam w ten czy inny sposób wskazywac i scedowywac władzy na jednego osobnika. Podrzuciłam tylko pomysł wyznaczenia przewodnika Duchowego, który będzie się kontaktowac z Radą i otrzymywac od nich zadania, a potem wyznaczac poszczególnych członków Domeny do ich wykonania.
Powrót do góry Go down
Nico
Wkraczający/a Pustki
Wkraczający/a Pustki
Nico


Pochwały : 3
Tytuły : Koder / Grafik
Rasa : Treupus (Magiczny Wilk)
Male Liczba postów : 40
Data Dołączenia : 26/04/2019

Resp-Team poszukiwany Empty

Resp-Team poszukiwany Empty Re: Resp-Team poszukiwany

PisanieTemat: Re: Resp-Team poszukiwany   Resp-Team poszukiwany EmptySro 19 Cze 2019, 17:28

Nie jestem pewien dlaczego przepraszasz za posiadanie własnej opinii, Diabo. Bardziej by mnie martwiło, gdybyś ślepo się ze mną zgadzał.

Primo: ja nie robię niewiadomo czego z racji "siedzenia na administratorze tyle a tyle". Przedstawiłem fakt. Dodatkowo nie mam żadnych obaw, bo nie potrafię sobie wykoncypować jakim rodzajem Administratorów będziecie.
Secudno: Mówiąc o "niewdzięcznym" zadaniu miałem na myśli to, co wskazała Beliar. W pewnym momencie bycie Administratorem sprowadza się do tego, że więcej spraw ogarniasz, a mniej grasz. I to też jest fakt.
Tertio: Sam kilka postów wyżej napisałem, że najlepszy skład administratorski to 3 adminów - jeden główny i dwóch pomocników.
Quatro: Nic o "nie graniu" nie wspominałem, więc nawet nie wiem skąd ci się to wzięło.

Kończę jednakże rozmowę na ten temat, bo nie ma ona związku z poruszanym problemem.

Cytat :
Może i wówczas wyjdzie to sztampowe ale chyba się pomyliłeś, że ludzie nie chcą podziału na dobro i zło, gdyż są fora na tym podziale oparte i funkcjonują.

Nie mogę wypowiadać się za całą populację świata, ale z tego co czytałem na Edenie i widziałem na forach, na których grałem - ludzie nie chcą odwalać typowych "złych" postaci. Sztampowych do bólu. Dobro jak z bajek dla dzieci też ich nie bardzo kręci. Poza tym nic nie jest nigdy ani czarne, ani białe, więc dlaczego frakcję mają takie być?

No dobrze, tak jak do Ładu i Natury nie mam się co przyczepiać - choć wstępne opisy nadal mnie kaleczą w oczy - tak Zniszczenie jak i Pustkę będę wytykał palcami. Domena Zniszczenia to książkowy przykład ustroju totalitarnego, a Domena Pustki z jednej strony chce być gdzieś na uboczu, jednocześnie próbują przekonać wszystkich, że to ona ma rację. Po co?
Powrót do góry Go down
Diabo
Cień
Cień
Diabo


Rasa : Treupus (Magiczny Wilk)
Male Liczba postów : 22
Data Dołączenia : 21/05/2019

Resp-Team poszukiwany Empty

Resp-Team poszukiwany Empty Re: Resp-Team poszukiwany

PisanieTemat: Re: Resp-Team poszukiwany   Resp-Team poszukiwany EmptyCzw 20 Cze 2019, 00:41

A tak z innej beczki pytanie. Wiemy może ile musimy płacić za hosting i czy mamy kody dla forum? Bez tego nie ruszymy.
Powrót do góry Go down
Beliar
Cień II
Cień II
Beliar


Pochwały : 2
Tytuły : Grafik / Mistrz Gry
Rasa : Smok
Male Liczba postów : 106
Data Dołączenia : 24/04/2019

Resp-Team poszukiwany Empty

Resp-Team poszukiwany Empty Re: Resp-Team poszukiwany

PisanieTemat: Re: Resp-Team poszukiwany   Resp-Team poszukiwany EmptyCzw 20 Cze 2019, 14:59

W takim razie więcej odnośnie Opiekunów:
1. Nazwa - Opiekun Domeny lub Przewodnik Domeny, ale Opiekun Domeny moim zdaniem brzmi lepiej.
2. Opis funkcji+zasady jej zdobywania. Pewnie można nim zostać przez jakieś głosowanie w Domenie i ewentualną interwencję Rady (hej, mamy w końcu ukryte dyskusje Domen!). "Wkraczający" oczywiście nie mógłby zostać Opiekunem, tak na logikę. Nie licząc może pierwszego wyboru Opiekunów (gdzie forum dopiero startuje na nowo, wtedy dobrze byłoby automatycznie dać Opiekunowi-Wkraczającemu także pierwszą rangę, bo inaczej to takie "???"). Co rodzi pytanie... Czy wolelibyście wybrać takie osoby od razu, gdy już to mniej-więcej ogarniemy? Czy dopiero po ogarnięciu, rozreklamowaniu/wystartowaniu, po przybyciu nowych i po zrobieniu głosowania razem z nimi, żeby też mieli szansę zostania Opiekunem. Co może skutkować kimś, kto pogra krótko, ale... takie ryzyko jest zawsze. Osobiście jest mi to obojętne.
3. A na koniec, taka mniejsza rzecz - robimy z tego podrangę, czy tytuł? Tytuły póki co są czysto forumowe/mechaniczne, a nie fabularne, ale z podrangą może być nieco więcej babrania się, czyli... jak opiekun zdobędzie swój przydomek mocy, to wtedy "Opiekun" obok tego przydomka pod jego "rangą właściwą" nie będzie zbyt pięknie wyglądać.

Odnośnie tych celów/opisów Domen:
Proponuję opisać to bardziej ogólnie, by postacie mogły dalej sobie dokształcić  swoje cele, dopowiedzieć co nieco, opis powinien być tylko nakierowaniem.
Jakby nie patrzeć sama charakterystyka i cele Domeny będą (a przynajmniej taką mam nadzieję!) zmieniać się na przestrzeni gry w zależności od postaci i ich przekonań, co można w sumie dorzucić gdzieś do tego tematu z opisami, jeśli/kiedy się na nie zdecydujecie. Znaczy - dla mnie jest to dość oczywiste, ale jak znajdzie się ktoś niezbyt doświadczony w pbfach, to może mu to rozjaśnić kwestię "narzucania" charakteru - że nie jest to narzucanie, tylko ogólny, startowy zamysł, a co z tym zrobi to już jego sprawa.
Co w sumie może oznaczać też aktualizowanie tych opisów na przestrzeni wydarzeń, ale wątpię, by miało to mieć miejsce jakoś często.

Kilka innych drobnych zmian (z pamięci, może jest coś więcej, ale później sprawdzę):
Można zmodyfikować czas na odpis w niektórych działaniach albo zastąpić to czymś innym. A przynajmniej patrząc na czas odpisów w ostatnich dniach aktywności forum.
Oczywiście nie robić tak, by ciągnęło się to nie wiadomo ile, ale dla niektórych - przykładowo na arenie - 48h może być za mało na odpis (zwłaszcza, że to tylko jeden gracz+MG).
Choć przy kilkuosobowych wyprawach powinien być jakiś bardziej ścisły limit, by jedna nie wlekła się przez pół roku.

O ile pamiętam to forumpolish to darmowy hosting?

Psst, w temacie z rangami dwie rangi 6-gwiazdkowe dla Ładu są właściwie zrobione, potrzebują tylko nazw i opisów. https://outland.forumpolish.com/t145p25-rework-rang
Jest to w sumie drugorzędna rzecz, ale czemu by tego tutaj nie wrzucić.
Nad resztą się posiedzi, ale można też zawsze wrzucić te pozostałe do mocy dodatkowych.

Welp, na razie to tyle

Edit:
Nie zmniejszałabym też ilości ras. Jak nikt się nie znajdzie na jakąś no to trudno, nic się nie stanie. Ale to będzie zawsze otwarta opcja, gdy komuś któregoś dnia zachce się zrobić choćby tego kirina.
Powrót do góry Go down
Nico
Wkraczający/a Pustki
Wkraczający/a Pustki
Nico


Pochwały : 3
Tytuły : Koder / Grafik
Rasa : Treupus (Magiczny Wilk)
Male Liczba postów : 40
Data Dołączenia : 26/04/2019

Resp-Team poszukiwany Empty

Resp-Team poszukiwany Empty Re: Resp-Team poszukiwany

PisanieTemat: Re: Resp-Team poszukiwany   Resp-Team poszukiwany EmptyCzw 20 Cze 2019, 17:17

Forumpolish jest darmowym hostingiem.

Co do sposobu zdobywania tytułu "Opiekuna" to jak dla mnie każda Domena powinna opracować sobie swój własny sposób. Dla jednych niech to będzie demokracja, inni wybiorą pokaz siły, lojalność wobec rady. Niech to jakoś współgra z ogólnym celem/kierunkiem rozwoju Domeny, bo będzie bardziej autentyczne. Dla przykładu jeśli Domena Zniszczenia faktycznie uzna, że chce sobie wszystko i wszystkich podporządkować siłą to na prawdę będzie wybierać swojego przywódcę demokratycznie? Don't think so.

Podranga albo tytuł... Tytuły zostawiłbym czysto mechaniczne, nie dodawałbym tam nic fabularnego. Ewentualnie gdyby zmienić nazwę z "tytułu" na "funkcję" to wtedy by to jakoś współgrało. Ale przyznam, że najbardziej jestem za tym, aby Opiekuna Domeny w żaden sposób nie "odznaczać" na tle innych. Niech Opiekun ma swoją zwyczajna rangę, jakiegoś Cienia czy coś-tam, ale to, że jest Opiekunem pozostanie do zdobycia informacją fabularną. Rada będzie wiedzieć, ale członkowie Domeny dowiedzą się na fabule. Ale pewnie i tak to zawarte gdzieś w subforach Domen, więc tym bardziej robienie z tego oddzielnego tytułu wydaje się bezsensu.

Cytat :
Można zmodyfikować czas na odpis w niektórych działaniach albo zastąpić to czymś innym. A przynajmniej patrząc na czas odpisów w ostatnich dniach aktywności forum.

Misję stanęły, bo całe forum zaczęło stawać. Jak dla mnie każdy MG sam powinien ustalać ile czasu daję na odpis w misjach, bo tak na prawdę to od niego zależy. Każdy inny odpis powinien być wykonywany przez użytkownika wtedy, gdy ma czas. Nie każdy musi mieć chęć/ochotę/możliwość wyskrobania czegoś w przeciągu 48h. Forum to nie obowiązek, a zabawa? Coś, ktoś?

To co bym zmienił, a co mnie gryzło od samego początku to Poszukiwania składników.  Byłbym za tym, aby z godzinowego limitu zmienić je na zwyczajne oceny MG, z rzutem kostką czy jak kto tam sędziuję. Doda to trochę różnorodności, sprawi, że nie każde poszukiwania skończą się sukcesem, bo o ile wiem - teraz jest na to zatrważająco wysoka szansa.

Eee... Kwestię rang zostawiłbym na jakąś późniejszą datę? Nie rozdrabniajmy się na trzydzieści różnych spraw, bo zrobi się chaos. Zaczęło się od ustalenia w jakim kierunku ma zmierzać fabuła, potem przeszliśmy do Domen, a teraz do rang? Nie za dużo tego jak na raz?
Powrót do góry Go down
Daenei
Zefir
Zefir
Daenei


Rasa : Felinkad (Magiczny Kot)
Female Liczba postów : 108
Data Dołączenia : 29/04/2019

Resp-Team poszukiwany Empty

Resp-Team poszukiwany Empty Re: Resp-Team poszukiwany

PisanieTemat: Re: Resp-Team poszukiwany   Resp-Team poszukiwany EmptyPią 21 Cze 2019, 11:02

Generalnie Nico, wziąłeś strasznie dobitnie moje słowa do analizy xD Nie mówię o podziale na dobro i zło i oczywiście, że chcę to rozbudować, ale wszystko w swoim czasie. O tym później.

To może zacznę od drobniejszych rzeczy, a potem powiem wam, jaki mam pomysł na fabułę i już będzie pierwszy stopień do ogarnięcia. A wiecie, co nas potem czeka, jak już ustalimy co i jak? Edytowanko postów informacyjnych ^^

No dobra, to zebrawszy wszystko, co tu napisaliście i zestawiłam to z tym, co mam w głowie. Myślę, że przede wszystkim powinniśmy się skupić na nadaniu fabule odpowiedniego tempa, coby przyciągnąć uwagę ludzi. Mam nadzieję, że zgodzicie się ze mną, jeśli powiem, że dla lepszego prowadzenia, pewnie tematy trzeba ujednolicić.
No to tak:

1. Nico zasugerował zmniejszenie ilości ras i w sumie zrozumiałam, że chodzi o rasy niegrywalne. Jeśli chodzi o grywalne - nie mamy żadnych koniokształtnych, ale właściwie możemy uznać, że są po prostu rekordowo rzadkie - a nuż się trafi fan koniowatych... (Sama mam ochotę założyć jakieś ciekawe, kopytne multi).
Ale rasy niegrywalne, owszem, zmniejszyłabym ich liczbę. Elfy, orków - w zasadzie te rasy są bardzo wyeksplorowane w świecie fantasy i jakby na nie nie patrzeć - zawsze patrzy się stereotypowo. Zastanawiałam się nad tym i mam pomysł na nieco inne rozwiązanie:

RASY:
Podczas wybuchu wymarła większość ras. W tym Elfy, krasnoludy (choć być może przetrwała garstka, ukryta w podziemnych miastach, ale to bardziej legenda i... materiał na misję? Pozostały jednak po nich piękne i kunsztownie wykonane... A przede wszystkim całkiem potężne artefakty, które będą się pojawiały jako małe misje i pojedyncze wydarzenia dla tych, co będą chcieli się rozwijać.
Przetrwała niewielka ilość ludzi, zdziesiątkowanych. Dla ciekawszego efektu dałabym im może koczowniczy tryb życia (ciężko żyć w miastach i wsiach, jeśli ciągle trzeba szukać wody). Można by dla zróżnicowania dać jeszcze jedną rasę, być może taką, która potrafi częściowo porozumiewać się ze Strażnikami. To do obgadania, jeśli pomysł się spodoba.

Co do demonów i mrocznych sił, to właśnie ten temat bym wyeksplorowała - Podczas incydentu uwolniła się natomiast inna siła, twory magii demonicznej, obdarzone inteligencją i tajemnicze, a przede wszystkim - przeciwstawione Radzie Równowagi, dążące do dysharmonii. Tak naprawdę nie wiadomo o nich nic i to także będzie miało tło fabularne - w tym misje, polegające na zdobywaniu o nich informacji. Nie wykluczam też opcji walk z ich bossami na większych eventach.
Demony/upiory/jakaś inna nazwa, wymyślona jeśli się spodoba koncepcja - Są w stanie posługiwać się złożoną magią, oraz opętywać ludzi, aby ci działali przeciwko Radzie. Być może ludzie podzielili się na frakcje i jedne grupy czczą demony jako nowych bogów, inne boją się ich i uczą się przed nimi chronić.
Demony dążą zwłaszcza do zniszczenia Natury, gdyż w niej leży zachowanie fizycznej równowagi świata. Przeciwdziała im Ład.

2. No i tu płynnie przejdę do kwestii domen...
... Zwłaszcza do tego nieszczęsnego podziału na "dobro i zło" ;] Domeny nie są złe, czy dobre, po prostu charakteryzują się pewnymi cechami, jak, jak do tej pory, lecz są one bardziej wyraziste i okraszone konkretnym celem i zadaniami. Stwierdziłam, że może niegłupim pomysłem byłoby przydzielanie pewnego typu misji do domen. Byłyby to misje pojedyncze lub dla małej ilości osób, prowadzone w dużej mierze samodzielnie przez użytkownika (z małymi wskazówkami MG), zamiast poszukiwania składników, o którym także pisał Nico. Składniki i itemy będą otrzymywane z tych właśnie misji.

Ale zanim nieco sprecyzuję cechy domen: OPIEKUN DOMENY to dobra nazwa Smile Faktycznie myślałam bardziej o czymś takim. Opiekunów ogarniemy jak będzie więcej użytkowników, natomiast mam dla nich taką koncepcję:
- Opiekun jest rangą specjalną z wyraźnie sprecyzowaną specyfiką;
- Ma dodatkowe punkty statystyk do wykorzystania, oraz unikalne dla domeny umiejętności i cechy;
- Nie jest jednak liderem, raczej duchowym przewodnikiem. Członkowie mogą darzyć go respektem i szacunkiem, ale mogą także się przeciwstawiać, lub zwyczajnie olewać.
- Opiekun jest jednocześnie MG, odpowiedzialnym za misje przydzielone do domeny. Dlatego, jeśli pomysł wypali, nie wykluczam dla bardziej licznych domen, większej ilości opiekunów, lub np. utworzenie rangi specjalnej Szamana do pomocy. Przy okazji, Opiekun nie może też brać udziału w przydzielonych domenie, "małych" misjach;
- Dobry pomysł z tym, że każda domena wybiera opiekuna po swojemu, zgodnie ze swoim charakterem;]
Opierając się na poście Diabo ogarnęłam coś takiego:

No to teraz same DOMENY:
> Domena Natury, tak, jak wcześniej, sprawuję opiekę nad szczątkową naturą Zaświatów. Myślę, że warto bardziej podkreślić ten aspekt w rangach (podoba mi się pomysł z druidem Beliar xD). Jednak w obowiązkach Strażników będzie nie tylko sama opieka, ale także próby przywracania natury do właściwego stanu - dlatego ich "małe" misje i większe eventy będą polegać na próbach odtworzenia pogody, fauny, flory (tak, jak to było dotychczas z eventem wody, ale na mniejszą skalę, bo wiemy, jak to się potrafi rozwlec). Jednocześnie jednak Strażnicy unikają ludzi jak ognia i mają wywalone na ich los (z tego też chcę zrobić cechę), gdyż uważają, że człowiek ma niszczycielski wpływ na naturę. Generalnie Natura reprezentuje żywioły.

> Domena Ładu z kolei odwrotnie - ponieważ ludzie będą częstymi obiektami ataków demonów, ochrona i wyzwalanie ich będzie jednym z zadań Strażników. Gdyż pomyślałam właśnie, że Domena Ładu będzie tą domeną, stworzoną przez Radę do walki z magią demoniczną. Ich misje będą polegać nie tylko na "egzorcyzmowaniu" i przeciwdziałaniu ciemnej stronie mocy, ale także na zgłębianiu aspektów magii i nauki nowego świata. Oni będą także badać kwestie demonów i zdobywać informacje na ich temat.

> Domena Zniszczenia, podobnie, jak Domena Natury, jest ściśle związana z zachowaniem równowagi, na zasadzie - co było dane, trzeba też zabrać. Także, owszem, ogień, burze i trąby powietrzne, trzęsienie ziemi, śmierć - taka natura ze wścieklizną. Pomyślałam, że można także dać im pewną unikalną i dość oczywistą cechę - typowo ofensywny styl i dążenie do dominacji. M.in. wybór opiekuna poprzez wyzwanie i walkę. Jeśli ktoś uzna, że nadaje się na opiekuna i jest wystarczająco potężny, może wyzwać obecnego na pojedynek (przy małym wyrównaniu szans).
Ponieważ także uczestniczą w utrzymywaniu równowagi, ich misje byłyby często przeciwstawne do misji Natury. Niewykluczone, że byłyby także związane z działaniami ludzi i demonów.

> Domena Pustki natomiast... Pomyślałam, że byliby to delikwenci, którzy odwrócili się od Rady i stwierdzili, że lepiej trzymać z demonami, LUB zostali wręcz stworzeni przez mroczne siły, jako opozycja Strażników, jak lustrzane odbicie. Tak więc można by nieco zmienić ich przeznaczenie i dodać możliwość wpływania na śmiertelne istoty. Czy Pustka została stworzona w odpowiedzi na Ład, czy na odwrót - no to też ciekawa sprawa i mam tu już kilka pomysłów na fabularne zwroty.
Jaki jest dokładny cel demonów i Pustki - no nie wiadomo, ale na pewno dążą oni do destabilizacji okruchów świata.

No, to podsumowując propozycję z domenami: uważam, że taki podział umacnia poczucie misji i daje mnóstwo możliwości rozwoju postaci i fabuły, oraz myślę, że ułatwia nieco sprawę z rangami xD Poza tym chodziło mi o to, żeby nie odbiegać od pierwotnej formy, tylko podkreślić pewne sprawy. Oczywiście trzeba by co nieco pozmieniać, ale na razie chcę sprawdzić, czy podoba wam się pomysł z demonami/upiorami/konkurs na nazwę potrzebny xd

Dodam jeszcze, że nie chodzi o to, żeby domeny ze sobą jawnie walczyły. Po prostu każda wypełnia swoje obowiązki i generalnie jeżeli gdzieś w lesie ktoś z Ładu spotka kogoś z Pustki, to nie rzucają się na siebie z automatu, chyba, że mają jakieś prywatne zażyłości xd Mogą nawet utrzymywać całkiem dobre kontakty, no bo przecież nie jest powiedziane, że wszyscy z domeny mają iść na jedno kopyto i ura(!). Jesteśmy niezależnymi graczami, a nie marionetkami. To byłyby tylko fabularne wytyczne.

3. Zaś Misje konkretnych domen byłyby uzupełniane na bieżąco i dotyczyłyby spraw wymienionych wyżej, generalnie:
a) małe misje, pojedyncze lub w parach, takie pisane pod domenę i prowadzone przez opiekuna dotyczyłyby poszerzania magicznych zdolności i mocy oraz zdobywania dostępnych składników i przedmiotów.
b) byłyby też rzadsze, większe misje dla ogółu domeny lub grupy osób, poza fabułą, prowadzone w celu znalezienia jakiegoś artefaktu/czy zwyczajnie, dla zabawy.
c) misje fabularne przeznaczyłoby się dla domeny lub mieszanki domen i byłyby one związane z ogólnymi rolami poszczegulnych grup i utrzymywaniem/niszczeniem równowagi. Myślę, że dobrze byłoby też mianować 2-3 generalnych MG, odpowiedzialnych i wtajemniczonych w prowadzenie głównego nurtu.

4. No dobra, to chyba pora poruszyć temat zasobu ludzkiego XD

Tu zgodzę się z Nico, że potrzeba głównej osoby decyzyjnej i pomocników, no bo jesteśmy już duzi i wiemy, jak wyglądają czasem dyskusje na forach, które ostatecznie kończą się często na niczym i temat umiera, bo już się ludziom pisać nie chce. Na szczęście są jeszcze ankiety Wink

No to po 1: dopóki Kierownik Stwórca nie będzie miał więcej czasu, potrzebny jest główny admin.
Po 2: dwóch beta-adminów, żeby jakoś tę odpowiedzialność rozłożyć.
Po 3: Póki nie ma nas dużo, myślę, że wystarczy dwóch moderatorów, do pilnowania porządku i względnie odpowiadania na pytania i wątpliwości. Mam nadzieję, że będzie okazja, żeby zrobić ich więcej.
Po 4: Mistrzowie gry. Pytanie do osób, które nimi były do tej pory - czy nadal chcą nimi być i na ile są dostępni czasowo.  Na tej podstawie wyłoni się ich i porozdziela funkcje.
Teraz nie ma nas dużo. Ale jeśli zrobiłoby się nas więcej, to myślę, że będzie to miało ręce i nogi, jeśli każda domena dostanie tego właśnie "Opiekuna", względnie później pomocników. Dodatkowo powinno być, jak mówiłam wcześniej, 2-3 MGów globalnych, wtajemniczonych w zamysły fabularne, do prowadzenia fabularnej rozgrywki.

Wiem, ogromna ilość tekstu wyszła, ale mam nadzieje, że chociaż część z tego zabrzmi dla was sensownie :] Taki jest mój pomysł, ale jak wam się całokształt nie podoba, to też mówcie, tylko niech to będzie chociaż trochę krytyka konstruktywna.

Powrót do góry Go down
Nico
Wkraczający/a Pustki
Wkraczający/a Pustki
Nico


Pochwały : 3
Tytuły : Koder / Grafik
Rasa : Treupus (Magiczny Wilk)
Male Liczba postów : 40
Data Dołączenia : 26/04/2019

Resp-Team poszukiwany Empty

Resp-Team poszukiwany Empty Re: Resp-Team poszukiwany

PisanieTemat: Re: Resp-Team poszukiwany   Resp-Team poszukiwany EmptyPią 21 Cze 2019, 17:27

Nie wiem czy twoje słowa zrozumiałem dobitnie czy słowa Diabo, który przekształcił swoje - nieistotne. W każdym razie postaram się jakoś odnieść do tego, co napisałaś. Jak będę się czepiał to - sorry not sorry - ale tak już mam. Rzeczywistość pbf'owa mnie wypaczyła.

Cytat :
1. Nico zasugerował zmniejszenie ilości ras i w sumie zrozumiałam, że chodzi o rasy niegrywalne. Jeśli chodzi o grywalne - nie mamy żadnych koniokształtnych, ale właściwie możemy uznać, że są po prostu rekordowo rzadkie - a nuż się trafi fan koniowatych... (Sama mam ochotę założyć jakieś ciekawe, kopytne multi).
Ale rasy niegrywalne, owszem, zmniejszyłabym ich liczbę. Elfy, orków - w zasadzie te rasy są bardzo wyeksplorowane w świecie fantasy i jakby na nie nie patrzeć - zawsze patrzy się stereotypowo.
Nie miałem na myśli ras niegrywalnych, bo jak sama nazwa wskazuję są niegrywalne, czyli odgrywają głównie role NPC w świecie gry i może być ich dużo albo mało. Miałem - i nadal mam - na myśli rasy grywalne. Różnorodność jest fajna, ale nie można z nią przesadzać. Co nam po tym, że ktoś, coś kiedyś stworzy jedynego, jak zauważy, że nie ma z kim grać? Tak samo nie chodzi oto, aby forum było pełne multikont. Zatrzymałbym koty, wilki i smoki, bo z moich obserwacji wynika, że są zwyczajnie najpopularniejsze. Zawsze można dodać nowe rasy, gdy forum się rozwinie.

Cytat :
krasnoludy (choć być może przetrwała garstka, ukryta w podziemnych miastach, ale to bardziej legenda i... materiał na misję? Pozostały jednak po nich piękne i kunsztownie wykonane... A przede wszystkim całkiem potężne artefakty,

Magiczne, potężne i często niezbalansowane. Jeśli byłoby ich stosunkowo mało to jeszcze bym na to przystał. Ot, bardziej taka ciekawostka, legenda, coś o czym postaci mogłyby szukać informacji w wolnym czasie. Tak czy tak - jestem sceptyczny.

Tak samo jak do wypowiadania się na temat ras niegrywalnych, bo jak dla mnie nie było z nimi wielkiego problemu. Plus, demony od samego początku nie egzystowały jako ta "zła frakcja"?

Cytat :
Stwierdziłam, że może niegłupim pomysłem byłoby przydzielanie pewnego typu misji do domen. Byłyby to misje pojedyncze lub dla małej ilości osób, prowadzone w dużej mierze samodzielnie przez użytkownika (z małymi wskazówkami MG), zamiast poszukiwania składników, o którym także pisał Nico.

Tyle tylko, że nie podporządkowujmy całej fabuły postaci do ciągłych misji. Możliwe, że to dlatego forum "umarło", bo zamiast rozwijać relację międzypostaciami wszyscy albo byli na misji albo na poszukiwaniach. To nie sprzyja niczemu. Misję, jeśli już miałyby się pojawić, powinny być sporadyczne, a nawet uzasadnione. Rozwój postaci to jedno, ale forum PBF to coś więcej niż babranie się w statystykach.

Cytat :
- Ma dodatkowe punkty statystyk do wykorzystania, oraz unikalne dla domeny umiejętności i cechy;

A jak ktoś straci status Opiekuna to będzie musiał te punkty odejmować? Logiczną odpowiedzą jest "tak", więc nie jestem pewien czy dawanie im dodatkowych statystyk to taki dobry pomysł.

Cytat :
> Domena Zniszczenia, podobnie, jak Domena Natury, jest ściśle związana z zachowaniem równowagi, na zasadzie - co było dane, trzeba też zabrać. Także, owszem, ogień, burze i trąby powietrzne, trzęsienie ziemi, śmierć - taka natura ze wścieklizną. Pomyślałam, że można także dać im pewną unikalną i dość oczywistą cechę - typowo ofensywny styl i dążenie do dominacji. M.in. wybór opiekuna poprzez wyzwanie i walkę. Jeśli ktoś uzna, że nadaje się na opiekuna i jest wystarczająco potężny, może wyzwać obecnego na pojedynek (przy małym wyrównaniu szans).
Ponieważ także uczestniczą w utrzymywaniu równowagi, ich misje byłyby często przeciwstawne do misji Natury. Niewykluczone, że byłyby także związane z działaniami ludzi i demonów.

Domena Zniszczenia jest przeciwwagą dla Domeny Natury. Przynajmniej według mnie. Nie może być harmonii bez chaosu, dobra bez zła, czerni bez bieli. Generalnie ich misje mogłyby się przeplatać z Naturą. W ogóle widzę tu dobry materiał na takie historyczne konflikty i so on~

Cytat :
> Domena Pustki natomiast... Pomyślałam, że byliby to delikwenci, którzy odwrócili się od Rady i stwierdzili, że lepiej trzymać z demonami, LUB zostali wręcz stworzeni przez mroczne siły, jako opozycja Strażników, jak lustrzane odbicie. Tak więc można by nieco zmienić ich przeznaczenie i dodać możliwość wpływania na śmiertelne istoty. Czy Pustka została stworzona w odpowiedzi na Ład, czy na odwrót - no to też ciekawa sprawa i mam tu już kilka pomysłów na fabularne zwroty.
Jaki jest dokładny cel demonów i Pustki - no nie wiadomo, ale na pewno dążą oni do destabilizacji okruchów świata.

Z Pustki zrobiłbym outsiderów. Osoby, które nie czują specjalnego przywiązania do Rady. Dbają głównie o własny biznes, wiec jak już pomagają to muszą w tym widzieć jakąś korzyść dla siebie. Oczywiście, mogą się zbratać z Demonami, ale nie robiłbym z tego ich głównego powodu egzystencji. Ot, takie wyrzutki.

Odnośnie "zasobu ludzkiego" - nie chce wyjść na bezczelnego czy coś, ale jeśli mam się opiekować stylem to dostęp do panelu jest mi potrzebny. Chyba, że ktoś będzie chciał otrzymywać ode mnie 20-30 wiadomości prywatnych z kodem CSS. <3
No i całkiem sporo pracowałem na forumpolish, więc umiem się rozeznać w Panelu. Fuchy Bosa Wsi na siebie nie biorę z powodów, które podałem wyżej.
Powrót do góry Go down
Daenei
Zefir
Zefir
Daenei


Rasa : Felinkad (Magiczny Kot)
Female Liczba postów : 108
Data Dołączenia : 29/04/2019

Resp-Team poszukiwany Empty

Resp-Team poszukiwany Empty Re: Resp-Team poszukiwany

PisanieTemat: Re: Resp-Team poszukiwany   Resp-Team poszukiwany EmptyPon 24 Cze 2019, 10:30

Nico, prosiłam o konstruktywną krytykę. Sądziłam, że to znaczy, że krytykujący ma na myśli alternatywne rozwiązania, które prawdopodobnie lepiej zadziałają i docelowo taki komentarz ma sprawić, aby projekty ruszyły do przodu na bazie tego, co mają, a nie stały w miejscu.
Teraz właśnie mamy takie podręcznikowe stanie w miejscu. Nie chcesz robić misji, nie chcesz zbierać składników, nie chcesz głównej fabuły. To co w takim razie chcesz robić?

Z jakiegoś powodu zostawienie wszystkiego tak, jak jest w obecnej formie nie przynosi skutków, a najwyraźniej do tego właśnie dążysz. No ale dobrze, przecież też masz uprawnienia admina, może zaproponuj coś, co ruszy forum i zwabi ludzi.
Lub może ktokolwiek rzuci jeszcze jakąś propozycję.
Powrót do góry Go down
Nico
Wkraczający/a Pustki
Wkraczający/a Pustki
Nico


Pochwały : 3
Tytuły : Koder / Grafik
Rasa : Treupus (Magiczny Wilk)
Male Liczba postów : 40
Data Dołączenia : 26/04/2019

Resp-Team poszukiwany Empty

Resp-Team poszukiwany Empty Re: Resp-Team poszukiwany

PisanieTemat: Re: Resp-Team poszukiwany   Resp-Team poszukiwany EmptyPon 24 Cze 2019, 14:26

Wydawało mi się, że nie jestem tutaj jedyną osobą, która ma wyrazić opinię...?

W każdym razie nie powiedziałem, że nie chce poszukiwać składników. Kilka postów wcześniej wspomniałem, że należałoby model poszukiwań zmienić z obecnego na inny, który również zaproponowałem. Napisałem, że poszukiwania powinny być za każdym razem oceniane przez Mistrzów Gry czy to poprzez rzut kością czy w inny sposób - zależy od tego jak kto sędziuję, bo w obecnym stanie poszukiwania cały czas kończą się sukcesem. Wypadałoby dodać im trochę nieprzewidywalności. Poza tym zamiast pisać jeden post na początku poszukiwań, a drugi na końcu po określonym czasie, można to zmienić na napisanie jednego dłuższego postu, który będzie podległa ocenie.

Misji nie chce robić w zbyt dużej ilości. Tak ma wobec ciebie wyglądać fabuła? Od jednej misji do drugiej, a relację miedzy postaciami jakoś powstaną? Nawet Strażnicy potrzebują chwili przerwy. Misję powinny być, nie jestem ich przeciwnikiem, ale powinny pojawiać się rozsądnie, aby ogólna fabuła forum miała możliwość również się rozwinąć. Chyba że staramy się opisać Domeny głębiej tylko po to, aby móc się pochwalić opisami, a nie żeby faktycznie coś z tych opisów wynikało.

Jeśli chodzi o fabułę to na początku i tak należałoby zadbać o to, aby każda z nich zapełniła się w mniej-więcej równym stopniu, bo bez tego nie ma możliwości ruszenia fabuły głównej. Po rozpadzie świata przybyły do tego wymiaru demony. Na razie mogą pozostawać w uśpieniu, obserwować, czekać na dobry moment do ataku. Niech to będzie wróg, który ma jakiś plan na siebie, a nie bezmyślnie spróbuje podbić te kawałki latającej ziemi. Może wśród demonów są istoty zmiennokształtne? Takie, które próbowałyby wkupić się w łaski Strażników pod postacią Felinkada czy innego Treupusa? Szukałyby ich mocnych i słabych stron, próbowały dostać się do Rady, aby zdobyć jakieś informację na jej temat. W końcu jeśli chciałyby zapanować nad tym miejscem to musiałyby się pozbyć tak Strażników jak i Rady, bo Rada może powoływać nowych i tworzyć wszystkie istoty oprócz Smoków i Gryfów. Oczywiście te zmiennokształtne istotki mogłyby mieć coś charakterystycznego, coś coby zdradzało, że nie są tym za kogo się podają. Tak mi przyszło na myśl, że jak się pozna prawdziwe imię demona to ma się nad nim władzę. Może zastosować tutaj coś podobnego?
Powrót do góry Go down
Daenei
Zefir
Zefir
Daenei


Rasa : Felinkad (Magiczny Kot)
Female Liczba postów : 108
Data Dołączenia : 29/04/2019

Resp-Team poszukiwany Empty

Resp-Team poszukiwany Empty Re: Resp-Team poszukiwany

PisanieTemat: Re: Resp-Team poszukiwany   Resp-Team poszukiwany EmptyPon 24 Cze 2019, 15:05

Jest już po weekendzie, więc pewnie się trochę ruszy.

Ja zainteresowałabym się większym zgłębieniem domen nie dla samego opisu. Po prostu uważam, że dobrze byłoby nadać im więcej charakteru. Moim zdaniem to wzmocniłoby poczucie przynależności i jakiegoś fabularnego sensu, chyba, że chcemy się tak snuć bez większego celu i wybierać domeny tylko ze względu na fajne moce.
Też mam pewne doświadczenia z PBFami i zawsze lepiej grało mi się, kiedy przystępując do określonej frakcji dostawałam jakiś zarys sytuacyjny, w którym trzeba było się odnaleźć i móc pełnić w nim jakąś rolę. Dawało to też znacznie więcej opcji do rozwoju postaci.

Takim przykładem jest własnie Domena Pustki - uważam, że przyznanie jej jedynie cech typowych "outsiderów" to trochę obdarcie z potencjału.

Podobną funkcję pełniłyby także misje - intensywniejszy rozwój fabuły i postaci, nie zaś tylko kombinowanie, jak rozwiązać daną sytuację.

Zgadzam się natomiast z pomysłem prowadzenia poszukiwań przez MG.
Powrót do góry Go down
Sponsored content



Resp-Team poszukiwany Empty

Resp-Team poszukiwany Empty Re: Resp-Team poszukiwany

PisanieTemat: Re: Resp-Team poszukiwany   Resp-Team poszukiwany Empty

Powrót do góry Go down
 
Resp-Team poszukiwany
Powrót do góry 
Strona 1 z 2Idź do strony : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Okaleczony brat poszukiwany

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Zaświaty :: Organizacja :: Organizacja-
Skocz do:  
Forum chronione prawami autorskimi.
Illegal use of your images? Contact via PM here. Niektóre kody zostały zaczerpnięte z tej strony.

HogwartDreamStrefa Forumowych RPGAmaimon
The Original DiariesVampire Knight