IndeksLatest imagesRejestracjaZaloguj

Share
 

 Resp-Team poszukiwany

Go down 
Idź do strony : Previous  1, 2
AutorWiadomość
Daenei
Zefir
Zefir
Daenei


Rasa : Felinkad (Magiczny Kot)
Female Liczba postów : 108
Data Dołączenia : 29/04/2019

Resp-Team poszukiwany - Page 2 Empty

Resp-Team poszukiwany - Page 2 Empty Resp-Team poszukiwany

PisanieTemat: Resp-Team poszukiwany   Resp-Team poszukiwany - Page 2 EmptySro 19 Cze 2019, 13:49

First topic message reminder :

Resp-Team poszukiwany - Page 2 Resp_t10

Mam nadzieję, że umiejętność profesjonalnej obsługi painta wystarczająco dobrze przedstawia plan działania i kryteria XD

Ale do brzegu, towarisze!

Z wypowiedzi na CB wnioskuję, że nie tylko mi brakuje rozgrywki - raczkującej, ale jednak intensywnej i dostarczającej dużo radości - na Outlandzie. Rozumiem decyzję Kierownika, bo jednak forum ma dość rozbudowany system i prowadzenie go na pewno jest wymagające i wyczerpujące.

Mamy jednak wolną rękę w dalszym prowadzeniu luźnych rozgrywek, a z racji, że naprawdę świetnie mi się z wami grało (a z wieloma z was nawet nie zdążyłam jeszcze rozwinąć akcji), stąd moje zapytanie - kto jest chętny na małą reaktywację? Smile

Zaczęlibyśmy prosto. Możemy wybrać 3-4 osoby ogarniające organizację, jakieś małe eventy, względnie szczątkowe MG-mowanie. Powinna liczyć się dobra zabawa i rozwijanie swoich originów. Możemy opierać się na elementach świata, które mamy, a potem, jeżeli nam wyjdzie, dodawać coś od siebie i rozwijać mechanizmy rozgrywki.

Póki co zostawiłabym wspólne treningi i arenę. Pytanie też, co z dotychczasowymi misjami Smile Także wypowiadajcie się, co o tym sądzicie.

Diabo i ja na pewno jesteśmy chętne do pomocy w ogarnianiu. Beliar w miarę możliwości chyba też, ale wierzę w waszą kreatywność - dawajcie pomysły, czy to mechanizacyjne, czy fabularne, czy ogólnie opinię ^^

Będzie przypał jak nikt się nie odezwie XD


Ostatnio zmieniony przez Daenei dnia Sro 19 Cze 2019, 14:01, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down

AutorWiadomość
Diabo
Cień
Cień
Diabo


Rasa : Treupus (Magiczny Wilk)
Male Liczba postów : 22
Data Dołączenia : 21/05/2019

Resp-Team poszukiwany - Page 2 Empty

Resp-Team poszukiwany - Page 2 Empty Re: Resp-Team poszukiwany

PisanieTemat: Re: Resp-Team poszukiwany   Resp-Team poszukiwany - Page 2 EmptyPon 24 Cze 2019, 15:51

Przepraszam za milczenie ale gdy większość miała wolne ja siedziałam w pracy, ale już jestem i mogę działać. Zacznę jednak od swojej powiedzmy analizy tego co zaproponowała Daenea. Po dokładnym przeczytaniu tego co zostało przez nią zaproponowane uważam, że pomysły są dobre. I mi osobiście się podobają.

Ad Rasy grywalne i niegrywalne.
Nico nie jestem za twoim pomysłem, by zmniejszać ilość dostępnych dla użytkowników ras grywalnych. Po pierwsze nie ma żadnego forum, a przynajmniej ja o żadnym nie wiem, na którym można grać gryfami. Poza tym Daenea ma rację. Zmniejszysz ilość ras spowodujesz, że ludzie, którzy już mają postacie tych ras będą musieli je albo kompletnie zmienić albo po prostu je porzucą i odejdą z forum. Bardziej skupiłabym się nad tym czy rasy tak zwane niegrywalne są nam w ogóle potrzebne. Mamy uniwersum stworzone pod forum stricte zwierzęce choć rasy postaci nie występują w realu i choć mogą przypominać koty, psy, wilki czy konie to jednak posiadają zdolności, których wspomniane przeze mnie zwierzęta nie posiadają. Dlatego uważam, że nie powinniśmy zmieniać ilości ras grywalnych, a albo pozbyć się w ogóle albo zredukować ilość ras niegrywalnych. Co mogłoby podnieść atrakcyjność i przejrzystość forum.
Jeżeli jednak chcielibyśmy zmieniać ilość ras niegrywalnych to rzeczywiście elfy i krasnoludy funkcjonują dobrze na forach opartych na uniwersum gdzie takie rasy mają prawo bytu. Osobiście nie widzę zadań dla elfów w świecie typowo post apokaliptycznym… Krasnoludy i owszem mogły przetrwa w podziemnych miastach ale nie wiem jak im udałoby się przeżyć rozpad planety i jak ich miasta by to przetrwały. Biorąc to na logikę skoro Zaświaty się rozpadły na trzy części to część miast krasnoludów pewnie też zniknęła z powierzchni ziemi. Dlatego jestem za tym aby zrobić z tych ras legendarne i mogą się gdzieś tam pojawiać ale nie nagminnie. A może członkowie Rady Równowagi będą należeli do Elfów i Krasnoludów? Takie rozwiązanie uważam, że jest ciekawe i do przemyślenia.

Co zaś się tyczy demonów i mrocznych sił. Pomysł z ich wyeksponowaniem jest całkiem ciekawy. W sumie jeśli nadamy jakąś inteligencję mrocznej czy tez ciemnej magii może to prowadzić do całkiem ciekawych rozgrywek i ciekawych powiązań, o ile przejdzie pomysł z tym, że członkowie domeny pustki podporządkowali swoje życie demonom i mrocznym siłom. Jednakże wówczas mamy podział na dobro i zło, a takiego podziału większość nie chce. Jednakże gdyby właśnie pozwolić mrocznym silom i demonom maczać swoje palce w życiu domen i krzyżować ich misje właśnie za pomocom członków domeny pustki dawałoby to całkiem ciekawy zarys fabularny i misje wówczas nie byłyby nudne. Na przykład zakładając, że w każdej misji musiałoby wziąć udział po jednym członku każdej domeny. Ale to opiszę dokładnie w punkcie o misjach. Generalnie pomysł na wyeksponowanie demonów i mrocznej magii czy też mrocznych sił ma przyszłość i jestem za tym by go wprowadzić, oczywiście z jakimiś założeniami jak wielki wpływ na istnienie każdej z domen miałyby zarówno demony jak i mroczna magia.

Ad Domen i Opiekunów
Opierając się na opisie rangi specjalnej Opiekuna domeny, stworzonej przez Deanei, stworzyłem taki opis:

Opiekun Domeny – jest to wybrany przez członków domeny osobnik, który przeszedł pomyślnie próby, wykazał się mądrością, odpowiedzialnością oraz sprawiedliwością, a także doświadczeniem i wiedzą na temat swojej domeny i tego na czym polega jej misja. Jest to Opiekun, który nie sprawuje władzy nad członkami domeny, ale kontaktuje się Radą Równowagi i otrzymuje od niej polecenia oraz wybiera uczestników do mini misji, lecz sam nie może brać w ich udziału. Posiada (i tu bym podzieliła dodatkowe punkty w statystykach na to co może być potrzebne w każdej domenie) dodatkowe punkty do statystyk, oraz zdolność specjalną służącą do przywoływania i kontaktowania się z Radą Równowagi.
Co zaś się tyczy opisów domen to powiem tak. Według mnie zawierają one wystarczającą ilość informacji o tym czym dana domena się zajmuje i jakie ma wyznaczone priorytety.

Ad Misje
Podoba mi się to jak Deanei widzi prowadzenie misji i to jak to rozpisała. Ja mam natomiast pomysł jak można by było rozplanowywać misje fabularne. Otóż pomyślałam, że w misjach, które miałyby znaczenie i mocno wpływałyby na główną fabułę powinni wziąć udział członkowie wszystkich domen. I to od nich i podpowiedzi czy też ocen MG zależałoby, czy ich działania udałyby się czy też poniosły klęskę. A członkowie poszczególnych domen mogliby w takich misjach pomagać lub przeszkadzać. Na przykład członkowie domeny pustki, jako outsiderzy i jako ci, którzy mogliby sprzymierzyć się z mrocznymi siłami próbowaliby zniweczyć wszystko co osiągnęły inne domeny oczywiście działając nie jawnie a na przykład pod osłoną nocy i potem mogliby to zwala na innych. Sądzę, że takie coś mogłoby urozmaicić rozgrywkę.
Ad Ludzie (Czlonkowie Administracji)
Zgadzam się z tym, że potrzebujemy osoby, która będzie zarządzała całym forum. Jednakże będzie też potrafiła działa w grupie i będzie potrafiła słuchać innych. Jednakże na razie moglibyśmy spróbować działania w grupie bez głównego admina. Tak poznalibyśmy swoje mocne i słabe strony, a wtedy łatwiej by było rozdzielić zadania.

A teraz jeszcze jedna sprawa, które mnie osobiście niepokoi. Chodzi o nastawienie niektórych osób do pomysłów innych. Tak mówię tu o Nico i jego sceptycyzmie. Nie znam tej osoby więc ciężko mi się na ten temat wypowiadać jednak widząc sposób w jaki komentuje on pomysły i wypowiedzi innych zastanawia mnie dlaczego tak jest. Rozumiem, że porażki mogą dołować, a wiara w ludzi wówczas maleje, jednakże jeśli chce się cos zrobić krytykowanie wszystkiego i staranie się zachować tak zwanego statusu dotychczasowego, który wyraźnie nie idzie jest błędnym założeniem. Nico czy zastanawiałeś się kiedyś jakie ty błędy popełniłeś przy prowadzeniu twoich for. Nie wiem ale mi się wydaje, że twoja „apodyktyczność” i sprzeciwianie się jakimkolwiek zmianom mogło być przyczyną kwasów i rozpadu forum? Jeśli jak to napisałeś nie chcesz być adminem tej „wiochy”, a chcesz pomagać graficznie to może ty się właśnie powinieneś zajmować, bo jak widać sprawia ci to radość i chyba to lubisz? Proszę nie bierz tego do siebie ale spróbuj zrozumieć też innych, którym zależy na forum. Jeśli rzeczywiście będziesz chciał nam pomagać tylko i wyłącznie graficznie to cię zrozumiemy i nie będziemy mieli do ciebie pretensji. Ale szerzenie defetyzmy i sceptycyzmu spowoduje, że zmiany na forum nie ruszą i forum będzie stało w tym samym punkcie, aż w końcu samoistnie upadnie.

A teraz by mam jeszcze jedną propozycję. Co powiecie na to, by stworzyć ankietę pod nazwą Zmiany na forum? I w niej opisać co chcemy zmienić. W ten sposób zapoznamy się ze zdaniem użytkowników i wrzucić to na eden?
Powrót do góry Go down
Nico
Wkraczający/a Pustki
Wkraczający/a Pustki
Nico


Pochwały : 3
Tytuły : Koder / Grafik
Rasa : Treupus (Magiczny Wilk)
Male Liczba postów : 40
Data Dołączenia : 26/04/2019

Resp-Team poszukiwany - Page 2 Empty

Resp-Team poszukiwany - Page 2 Empty Re: Resp-Team poszukiwany

PisanieTemat: Re: Resp-Team poszukiwany   Resp-Team poszukiwany - Page 2 EmptyPon 24 Cze 2019, 16:19

Cytat :
Mamy uniwersum stworzone pod forum stricte zwierzęce choć rasy postaci nie występują w realu i choć mogą przypominać koty, psy, wilki czy konie to jednak posiadają zdolności, których wspomniane przeze mnie zwierzęta nie posiadają. Dlatego uważam, że nie powinniśmy zmieniać ilości ras grywalnych, a albo pozbyć się w ogóle albo zredukować ilość ras niegrywalnych. Co mogłoby podnieść atrakcyjność i przejrzystość forum.

Zainteresowało mnie to. Może w takim razie warto się zastanowić czy interesuje nas pójście w forum "stricte" zwierzęce czy nie? Poza tym idąc waszą ścieżką logiki, Krasnoludy miałyby bardzo trudno z przetrwaniem, szczególnie pod ziemią, jeśli cały świat podzielił się na kawałki. O miastach nie ma co mówić, raczej o ich fragmentach i podejrzewam, że z całej rasy pozostałaby zaledwie garstka indywiduum. Bądź co bądź, dla nich to dopiero była katastrofa.

Co do tego fragmentu do mnie to nie będę o tym dyskutował publicznie, szczególnie nie w temacie, który nie jest do tego przeznaczony. Jeśli cię to interesuje, odezwij się na PW. Odnoszę się tylko do fragmentu:

Cytat :
Jeśli jak to napisałeś nie chcesz być adminem tej „wiochy

I poproszę, aby mi nie wpychać w usta słów, których nie napisałem. I forum nie prowadziłem samotnie, jeśli już musisz wiedzieć, więc trudno by było mieć na jego rozpad aż taki wpływ. Chyba bierzesz mnie za osobę, którą nie jestem. Tak czy tak, proszę o skończenie tego tematu.
Powrót do góry Go down
Daenei
Zefir
Zefir
Daenei


Rasa : Felinkad (Magiczny Kot)
Female Liczba postów : 108
Data Dołączenia : 29/04/2019

Resp-Team poszukiwany - Page 2 Empty

Resp-Team poszukiwany - Page 2 Empty Re: Resp-Team poszukiwany

PisanieTemat: Re: Resp-Team poszukiwany   Resp-Team poszukiwany - Page 2 EmptyWto 25 Cze 2019, 09:00

Nico napisał:
Zainteresowało mnie to. Może w takim razie warto się zastanowić czy interesuje nas pójście w forum "stricte" zwierzęce czy nie?

Zastanawiałam się nad tym, ale moim zdaniem wprowadzenie ludzkich postaci nieco mija się z klimatem forum. W moim rozumieniu Outland to właśnie zwierzęce duchy strażnicze, próbujące przywrócić równowagę świata, zniszczoną przez ludzi właśnie. For z postaciami ludzkimi jest na pęczki. Póki co odpuściłabym ten temat, ale to tylko moje zdanie. Propozycję można umieścić w ankiecie.

Jeśli chodzi ogólnie o rasy grywalne, to uważam, że ich ilość w niczym nie przeszkadza. Jeśli nie są teraz używane, to po prostu kwitną sobie i czekają na śmiałka, ale przecież w niczym nie przeszkadzają. Można ewentualnie odświeżyć ich opisy pod względem dziejów, żeby nadbudować tło historyczne wydarzeń i może nadać im więcej cech unikalnych.

A jeśli chodzi o rasy niegrywalne:
Cytat :
O miastach nie ma co mówić, raczej o ich fragmentach i podejrzewam, że z całej rasy pozostałaby zaledwie garstka indywiduum.

Oczywiście, że mówimy o fragmentach. Pisałam już, że bardzo łapiesz za słówka i wszystko cytujesz dosłownie. Całe miasta zniknęły z powierzchni ziemi, podobnie, jak lwia część ich mieszkańców. Mimo to, jeśli miałabym wprowadzić rasy niegrywalne, które nie zaburzałyby przejrzystości forum, a wręcz uzupełniały i wspomagały rozgrywkę, postawiłabym właśnie na ukryte, nieliczne grupy, zamieszkujące szczątki tego, co kiedyś było miastami i mam nadzieje, że wyraziłam się teraz dość dobitnie. Takie grupy mogą stanowić potencjalne zagrożenie, zarówno podczas poszukiwań, jak i wątków fabularnych, ale nie muszą i to jest tylko jedna z koncepcji, nie mówię, że tak ma być, rzucam tylko luźny pomysł, można go rozwinąć lub zmienić wedle uznania.
Wspominałam też o drugiej rasie, może koczowniczej, która mogłaby pełnić funkcje handlowe (jeżeli oczywiście pojawiłaby się taka konwencja, którą być może zechcemy rozwijać, to również jest przykład), względnie uzdrawiać, lub nawet pokazywać się w formie czegoś na wzór małego eventu, takiego, który mógłby pojawiać się w ogłoszeniach i w jakiejś konkretnej lokalizacji, a od czasu do czasu mógłby być z nimi związany wątek fabularny.

Diabo rozwinęła też myśl o demonach. I właśnie, moim zdaniem powinna być podkreślona rola tych namacalnych efektów, jakie wywołała katastrofa. Nie tylko związanych z brakiem wody i zmianami w naturze, ale także dotyczących mocy, jakie się wówczas uwolniły, a o których do tej pory mieliśmy jedynie wzmianki.
I nie, jeszcze raz powtarzam, niech to nie będzie podział na dobrych Strażników i złe Demony. Moja koncepcja opiera się na pojęciach wagi, gdzie obie jej szale starają się przeciążyć w swoją stronę - Demony, jako byty z innego wymiaru uważają, że tylko w chaosie można funkcjonować i tylko z chaosu powstają wartościowe rzeczy, więc sieją chaos. Strażnicy i Rada zaś odwrotnie - uważają, że kolebką życia jest określony ład i zasady.
Jak wiemy, ludzie także pod tymi względami różnią się w poglądach, dlatego uważam, że taki podział mógłby być dla niektórych interesujący i pozwoliłby się odnaleźć, więc też i jedna z grywalnych domen powinna działać w imieniu chaosu.
Powrót do góry Go down
Daenei
Zefir
Zefir
Daenei


Rasa : Felinkad (Magiczny Kot)
Female Liczba postów : 108
Data Dołączenia : 29/04/2019

Resp-Team poszukiwany - Page 2 Empty

Resp-Team poszukiwany - Page 2 Empty Re: Resp-Team poszukiwany

PisanieTemat: Re: Resp-Team poszukiwany   Resp-Team poszukiwany - Page 2 EmptyWto 25 Cze 2019, 09:05

Dodam jeszcze osobno: Do pozostałych, którzy jeszcze nie brali udziału w dyskusji!
To, że my piszemy posty po 1500 znaków to nie znaczy, że tak to ma i u was wyglądać i jest to wymagane. Jeśli macie pomysły, adnotacje, lub po prostu chcecie się do czegoś odnieść to śmiało, potrzebujemy świeżego spojrzenia!

Póki co gromadzimy bazową koncepcje i robimy wywiad Wink Wszystko jest zanotowane!

Pozdrawiam!
Powrót do góry Go down
Ravia
Eon II
Eon II
Ravia


Tytuły : Mistrz Gry
Rasa : Smok
Female Liczba postów : 64
Data Dołączenia : 20/04/2019

Resp-Team poszukiwany - Page 2 Empty

Resp-Team poszukiwany - Page 2 Empty Re: Resp-Team poszukiwany

PisanieTemat: Re: Resp-Team poszukiwany   Resp-Team poszukiwany - Page 2 EmptyWto 25 Cze 2019, 10:06

*wchodzi*

Wiem, że trochę długo się tu nie odzywałam, ale ostatecznie udało mi się użyć resztek mojego mózgu i wyprodukować następujące pomysły:

1. Sądzę, że moglibyśmy dodać możliwość gry jako "samotnik", postać nienależąca do żadnej Domeny i nieplanująca dołączenia do takowej. Wiem, że może nie różniłoby się to jakoś znacząco od niektórych aspektów gry w Domenie, ale tacy samotnicy nie mogliby kontaktować się z Radą, dopóki nie zdecydowaliby się na dołączenie do Domeny, nie mieliby oczywiście mocy, jakie oferują rangi, nie braliby udziału w Eventach i starzeliby się normalnie. Plus, mogliby to być zarówno postacie wykreowane już jako samotnicy, i zarówno istoty, które zrzekłyby się służby Radzie.

2. Łącząc z pierwszym punktem - jeżeli już zebrałaby się jakaś grupka "samotników" można byłoby utworzyć jakąś organizację istot nieprzynależących do Domeny, mającą własny cel i zasady. Mogłaby to być np. grupa starająca się na własną rękę wprowadzić Równowagę, grupa, która wybrała ścieżkę chaosu czy nawet marząca o zniszczeniu Rady i Strażników - możliwości są nieograniczone. Dałoby się nadpisać jakąś historię ("zgrupowanie takie i takie powstało wtedy i wtedy z inicjatywy tego i tego, ich celem jest to i to"), wprowadzić jakąś lokację, w której mieściłaby się siedziba tejże organizacji, utworzyć postać NPC będącą jej liderem itd.

3. Co się dzieje z duszą Strażnika po śmierci? Teoretycznie podąża w kierunku Otchłani i można się z nią skontaktować, używając konkretnego Amuletu. Ale, czerpiąc z pewnej powieści i pbf stworzonego na jej podstawie, można by wprowadzić Nawiedzenia - to jest pojawienie się zmarłej postaci w śnie żywej, względnie ukazanie się jako widziadło.

4. Oprócz tego, sądzę, że moglibyśmy - dla ubarwienia fabuły - rozszerzyć kwestię religii w Zaświatach. To znaczy, moglibyśmy wprowadzić jakieś wierzenia w stylu: uznawanie Rady za bóstwa, jakaś religia politeistyczna wśród Śmiertelnych albo Elfów (tu akurat można byłoby pełnymi garściami czerpać z wieeeelu różnych mitologii i uniwersów, chociażby tolkienowskiego. Gilthoniel A Elbereth.). Mogłoby panować na przykład przekonanie, że za ubóstwienie Rady po śmierci zostaje się jednym z jej członków, czy coś w tym rodzaju. W tej materii mam trochę pomysłów, więc jakby co - jestem do dyspozycji.

5. Co do forum stricte zwierzęcego - jeżeli to zależałoby ode mnie, można byłoby utworzyć postać
Śmiertelnika, Elfa itp. po spełnieniu jakiś określonych warunków, np. wyjątkowo duża aktywność. W ten sam sposób dozwolone byłoby utworzenie postaci istoty magicznej, której nie ma na naszej liście, chociażby czegoś w rodzaju gigantycznego pająka, feniksa itd. (jako ostatni przedstawiciel rasy, obiekt eksperymentu genetycznego, mutant), przy czym moce, jakimi obdarzona jest taka postać, byłyby do ustalenia z administracją.

To chwilowo tyle, jeżeli jeszcze coś mi się przypomni - wpadnę z powrotem.
Powrót do góry Go down
Daenei
Zefir
Zefir
Daenei


Rasa : Felinkad (Magiczny Kot)
Female Liczba postów : 108
Data Dołączenia : 29/04/2019

Resp-Team poszukiwany - Page 2 Empty

Resp-Team poszukiwany - Page 2 Empty Re: Resp-Team poszukiwany

PisanieTemat: Re: Resp-Team poszukiwany   Resp-Team poszukiwany - Page 2 EmptyWto 25 Cze 2019, 10:25

Wpadaj wpadaj Smile

Temat samotników bez przynależności do domen jest interesujący. Pomyślałam także o nieograniczaniu ich rasowo - po prostu, opisać możliwości i system statystyk samotnika, jako osobnej rasy, zaś gatunek mógłby pozostać do wyboru. Pytanie też, czy stworzenie staje się nieśmiertelne w momencie przynależności do domeny.
Powrót do góry Go down
Ravia
Eon II
Eon II
Ravia


Tytuły : Mistrz Gry
Rasa : Smok
Female Liczba postów : 64
Data Dołączenia : 20/04/2019

Resp-Team poszukiwany - Page 2 Empty

Resp-Team poszukiwany - Page 2 Empty Re: Resp-Team poszukiwany

PisanieTemat: Re: Resp-Team poszukiwany   Resp-Team poszukiwany - Page 2 EmptyWto 25 Cze 2019, 10:32

Daenei napisał:
Wpadaj wpadaj Smile

Temat samotników bez przynależności do domen jest interesujący. Pomyślałam także o nieograniczaniu ich rasowo - po prostu, opisać możliwości i system statystyk samotnika, jako osobnej rasy, zaś gatunek mógłby pozostać do wyboru. Pytanie też, czy stworzenie staje się nieśmiertelne w momencie przynależności do domeny.

Dziękuję bardzo <3
A co do stawania się nieśmiertelnym, to jestem zdecydowanie na tak. Ostatecznie, Strażnicy są nieśmiertelni, więc czemu nie miałoby to dotyczyć takich postaci?
Powrót do góry Go down
Beliar
Cień II
Cień II
Beliar


Pochwały : 2
Tytuły : Grafik / Mistrz Gry
Rasa : Smok
Male Liczba postów : 106
Data Dołączenia : 24/04/2019

Resp-Team poszukiwany - Page 2 Empty

Resp-Team poszukiwany - Page 2 Empty Re: Resp-Team poszukiwany

PisanieTemat: Re: Resp-Team poszukiwany   Resp-Team poszukiwany - Page 2 EmptyWto 25 Cze 2019, 15:16

Domeny&Opisy&Ważne tematy
Co do Domeny Pustki - już w aktualnym opisie mamy, że Rada milczała na jej temat i są podejrzenia, że Pustkę stworzyła moc Demonów, więc jak najbardziej można iść we tym kierunku/nieco to rozwinąć.
Generalnie to proponuję stworzyć osobny temat w dyskusjach na temat domen i ich opisów - bardziej coś w stylu ankiety. Ktoś (Daenei? Razz) powinien machnąć te opisy w pierwszym poście, dać ankietę czy to odpowiada, tak/nie (inne propozycje/zmiany) i te inne propozycje tam omawiać i nanieść ewentualne poprawki.
W sumie to samo można zrobić z innymi, ważniejszemi zmianami, które wymagają szerszego omówienia.

I zawsze można nieco zmienić już istniejące opisy, to też jest opcja.

Opiekunowie&Misje
Wybory:
Yup, różne sposoby wyboru Opiekunów to jest to, ale myślałam o tym, by już członkowie Domen obgadali swoje własne sposoby w swoich działach już po wystartowaniu, dlatego głosowanie na starcie wydało mi się być najodpowiedniejsze.
No chyba, że chcecie wyznaczyć sposób działania tego odgórnie.

Funkcje/moce/opis:
Jestem na nie jeśli chodzi o dodatkowe statystyki - tak, Rada mogłaby niby natchnąć taką postać przykładowo dodatkowym punktem w sile, ale jakoś mi to nie leży, bo... lubię kłaść nacisk na rozwój postaci, a i tak punktów jest max 6 Razz Za to robienie z tego osobnej rangi i danie im mocy mi się podoba.
Można zrobić taki myk - po otrzymaniu rangi Opiekuna, Opiekun wybiera sobie dwie dowolne moce ze swojej domeny - można wybrać ze wszystkich, wliczając w to moce dodatkowe od Przydomków Mocy. Plus jedną pasywną z własnej Domeny.
Będzie miał wtedy tyle samo mocy co sześciogwiazdkowe rangi Domeny. A czy im równe... to zależy, czy nie zdecyduje się wybrać jakiejś mocy z pierwszych rang, ale to już jego wybór!
W każdym razie takie łączenie mocy różnych rang bardzo pasuje do przedstawiciela Domeny.

Misje i wyprawy:
Odnośnie misji Domeny to yup, Opiekun powinien je bardziej nadzorować, zamiast brać w nich udział sam. O ile są to mniejsze misje. Jak zdarzy się jakaś większa, to mógłby wybrać się z resztą jako przedstawiciel.

I o ile pamiętam to Stwórca chciał ograniczyć ilość tych wszystkich misji/wypraw po zakończeniu aktualnych, ale welp... niestety forum stanęło.
W każdym razie teraz powinno być ich mniej. I większość z nich mogłaby być bardzo drobnymi misjami, które niekoniecznie wymagają stałego nadzoru MG - misje typu "zrób coś tam i coś tam", user się rozpisuje, MG wpada, zerka, rzuca kostką, ocenia i tyle.
Lub nawet misje w stylu "x npc poszukuje ameluty x, da w zamian..." i wtedy ktoś może łazić sam i zbierać składniki i składać takie rzeczy.
By nie dominowało to w fabule.
Można podzielić to na Małe Misje^ takie jakie właśnie opisałam.
Zwykłe misje, czyli coś krótszego, ale z nieco większym wglądem MG.
No i wyprawy, czyli to co mieliśmy do tej pory.
No i nimi zarzucać... wedle zapotrzebowania, gdzie mniejsze misje naturalnie będą występować nieco częściej, a wyprawy będą rzadsze, raz na dłuższy czas. By nie skupiać się tylko na sesjach z MG.

Poszukiwania
Jestem za bardzo w mechanikę... erhem, dlatego odrzuciłam bardziej skomplikowane pomysły i przychodzę z tym:
MG rzuca kostką na to, czy poszukiwania się udały, szansa 50/50, ALE! Postać może znaleźć więcej niż jeden dany składnik w zależności od tego, ile  ma percepcji. 1 składnik na 2 punkty percepcji - czyli przykładowo postać z czterema i pięcioma mogłaby znaleźć dwie sztuki tego samego składnika na poszukiwania.
Nie można dać 6 punktów percepcji na start, więc nikt też nie zacznie latać nagle z masą składników.
Choć w takim wypadku możnaby zmienić odstępy czasowe pomiędzy zbieraniem (aktualnie 24h, można zmienić do 48h lub 72h... ale trzeba brać pod uwagę, że jeśli damy szansę pół na pół na znalezienie czegokolwiek, to może znaleźć się ktoś pechowy Razz), jeśli uznacie to za zbyt dużo. Hmm.
I tak, brałam też pod uwagę szansę powodzenia zależną od percepcji, ale uznałam to za zbyt wielką zależność dla osób, które chcą skupić się bardziej choćby na statystykach duchowych, ale też chcą coś znaleźć i sklecić.

Rasy
Odnośnie ras już się wypowiedziałam (że jak poleżą, to poleżą, ale będą jak pewnego dnia ktoś się znajdzie) ...Duch Natury niedźwiedź, ah... choć to nie czas na moje wymyślanie dodatkowych rzeczy, gdy trzeba uporządkować to co mamy xD), przynajmniej odnośnie grywalnych.

Ludzkie postacie zostawiłabym tylko jako postacie specjalne (tak jak jest teraz).
A co do "totalnych npc" to też mi nie przeszkadzają, zawsze większe podłoże do wykombinowania akcji. Ale jak stwierdzicie, że coś się wydarzyło i z połowa z nich zniknie (lub też "przyśpieszymy" czas i po prostu wymrą), to nie będę za nimi płakać.
Tylko trzeba wtedy wziąć pod uwagę, że zarówno składniki jak i amulety będą potrzebowały zmian, bo część składników pochodzi od tych ras.

Administracja, etc
Możemy początkowo działać grupowo tak jak powiedział Diabo i dopiero wtedy wyłonić głównego admina, jednak tak sobie myślę... że z głównym adminem i tak nie będzie to duża różnica, bo mimo wszystko działamy grupowo, a ten mógłby chociaż trochę popychać to do przodu, so... Welp, osobiście wytypowałabym Daenei, jeśli wyraża taką chęć. Nie będę się rozpisywać na temat mojego wyboru, no chyba, że ktoś się nie zgadza i chce, bym to uzasadniła Razz
Odnośnie mnie - mogę pomagać ze wszystkim (admin poboczny, mod, whatever) tak długo jak nie będę tą główną osobą. Zbyt wiele lat to robiłam i nie wiem, może miałam złych pomocników, ale nadzorowanie całego forum uważam za bardzo męczące zadanie... i ktokolwiek zdecyduje się go podjąć to ma ode mnie "powodzenia" i wsparcie!
Nie będę typować kolejnego admina pomocnika (ok, Diabo mi chodzi po głowie), bo wybranie tego głównego powinno być pierwszeństwem... by mógł przypieczętować inne funkcje!

Ok, teraz do propozycji Ravii (ayy, bardzo mnie cieszy, że do nas wpadłaś Very Happy ):

Samotnicy&Ugrupowania
Mamy dzikie smoki i gryfy, ale do tej pory były one niegrywalne. Nie mam nic przeciwko zrobieniu grywalnych samotników.
Duchy Natury zaś zostały stworzone przez Radę specjalnie do Domen... i zaczęcie jako samotnik Duch Natury też jest dla mnie okej, jednak należałoby gdzieś podkreślić, że w tym przypadku należy się liczyć z konsekwencjami (bo Radzie się to zapewne nie spodoba, ktoś może na nich polować, by przypodobać się Radzie albo dostać takie zadanie, etc).

I tak, samotnik przystępujący do Domeny powinien stawać się nieśmiertelny. Chyba nawet mamy tak teraz. Było gdzieś opisane nie pamiętam gdzie.
I jest kilka postaci z historiami o przystępowaniu do Domeny.

Ale też dobrze byłoby zrobić jakieś ograniczenie, bo często byłam świadkiem tego, że pełno postaci lgnęło do samotników i w końcu było ich więcej niż samych członków ugrupowań...
Można by machnąć zasadę "tylko jedna postać danego gracza może być samotnikiem" (lub coś innego, typu "pierwsza postać nie może być samotnikiem" ale to już większe ograniczenie i jestem osobiście za pierwszą opcją). Z wyjątkiem, gdy z jakiegoś powodu inna postać gracza FABULARNIE opuści swą Domenę, ale to powinien być jakiś dobry powód, na który wpłynęły fabularne wydarzenia (by inni tego nie nadużywali).

Ugrupowania (nawet jakieś dziwne sekty i kulty!) mogłyby jak najbardziej powstawać na drodze fabularnej. Nawet jeśli nie dostałyby swojego własnego kolorku (idk, jak wolicie, ale to co jest na stronie głównej wygląda dobrze Razz i chyba tylko oficjalne? grupy powinny być tak wyróżnione). Jeśli grupa byłaby większa (trzeba byłoby obmyślić zasady tworzenia takich), to myślę, że zasłużyłaby na swój własny temat z opisem (w końcu już miała jakiś wpływ na historię!) i na swoje własne miejsce do obrad i knucia przeciw innym.
Choć osobiście jestem bardziej za postaciami tworzącymi takie rzeczy niż za wprowadzaniem do tego NPC - no chyba, że chcielibyśmy użyć tego do jakiegoś wydarzenia/misji.

Dusze&Religia
Wprowadziłabym możliwość kontaktowania postaci zmarłych z postaciami zmarłymi właśnie tym sposobem. Żywa postać śpi, a zmarły może przyjść do niej we śnie.
Nie wiem, czy chcemy na to ograniczenie. Typu... zmarła postać była bliska żywej i/lub dusza ma jakąś bardzo ważną informację do przekazania. Myślę, że takie coś byłoby okej.

Mamy chyba jakieś zaczątki religii, ale to nic wielkiego (było jakieś miejsce fabularne, które było święte dla elfów). Można coś takiego stworzyć jako bardziej poboczną rzecz i wsadzić do "dodatkowych informacji". Nie jest to teraz czymś priorytetowym, ale byłoby to jednak fajną ciekawostką fabularną, z ktorej możnaby czerpać, gdyby znalazł się ktoś, kto zechciałby to opracować.

Rasy 2 (bo po pomyśle Ravii... hmm)
Takie rozwiązanie mi się podoba, o ile wymagania będą trudne do spełnienia + nie więcej niż jedna taka postać na gracza. Moooże nawet ogólne ograniczenie, takie jak x takich postaci na całe forum.
A przez trudne mam na myśli... trudne-trudne. Wciąż osiągalne, ale zawsze w pierwszej kolejności powinniśmy skupiać się na rasach które mamy. A przynajmniej moim zdaniem. Chyba, że chcecie stworzyć forum mieszane
Ale ja wolę skupić się na aspekcie zwierzęcym, bo... w sumie mało takich for i zawsze byłam na wiecznym poszukiwaniu takich.

Edit:
MGOWANIE&MECHANIKA
Osoby które mają dostęp do działu MG niech tam zajrzą (może umieścić to gdzieś, by inni też mogli?) - jest tam przykładowy sposób oceniania walk, etc, jednak nie wszystko zostało tam pokryte. Moje pytanie jest takie: czy zostawiamy to jak było do tej pory, czyli MG ocenia według swoich zasad, czy chcecie to wszystko jakoś ujednolicić... na co potrzebowaliśmy pewnie osobnego tematu, bo rozpisywanie mechaniki jest... welp.
Czy może ktoś nawet ma jakiś swój rozpisany sposób oceniania, którym mógłby się podzielić?
Mi do tej pory aktualny system nie wadził. Zastanawia mnie czy innym odpowiada, bo wiem z doświadczenia, że niektórzy wolą mieć wszystko jasno rozpisane i robić wszystko na tych samych zasadach.
Powrót do góry Go down
Ravia
Eon II
Eon II
Ravia


Tytuły : Mistrz Gry
Rasa : Smok
Female Liczba postów : 64
Data Dołączenia : 20/04/2019

Resp-Team poszukiwany - Page 2 Empty

Resp-Team poszukiwany - Page 2 Empty Re: Resp-Team poszukiwany

PisanieTemat: Re: Resp-Team poszukiwany   Resp-Team poszukiwany - Page 2 EmptyWto 25 Cze 2019, 18:26

Domeny - co do tej sprawy możemy faktycznie utworzyć ankietę.

Opiekunowie - popieram pomysł z wyborem dodatkowych mocy, jak i samą ideę Opiekunów. Można byłoby jedną z tych mocy wybierać spomiędzy mocy rasowych (smok z mocą uzdrowienia Kirinów, zionący ogniem Felikand etc.), ale sądzę, że to, czy wybrane zostaną moce rasowe czy rangowe, powinno zależeć od gracza.
Jeszcze jedna kwestia: czy Opiekunem zostaje się na określoną kadencję, czy dożywotnio? Bo jeżeli ta druga opcja, to sądzę, że wybraniec powinien zrzekać się nieśmiertelności czy coś - byłoby niesprawiedliwie, gdyby jakaś postać żyła sobie wiecznie jako Opiekun, nie pozwalając innym na otrzymanie tej rangi.
Jeżeli chodzi o ich wybieranie: głosowanie członków Domen byłoby dobre. Ewentualnie, o ile Opiekunem zostaje się dożywotnio, Opiekun ma prawo (ale nie obowiązek) wyznaczyć swojego następcę, który przejmie rangę po jego śmierci.
Zgadzam się co do tego, że Opiekun powinien mieć pieczę nad misjami - ale większymi niż wspomniane przez Beliara "X poszukuje amuletu X".

Co do samotników: byłam już na innym pbf, gdzie panowała zasada "pierwsza postać nie może być samotnikiem, za wyjątkiem miotów fabularnych", a zapisy na takie postaci były co jakiś czas otwierane i zamykane, kiedy pojawiało się niepokojąco dużo postaci samotników. Nie uważam tego za idealne rozwiązanie (istnieje wówczas prawdopodobieństwo, że ktoś będzie chciał założyć postać samotnika, ale nie wyrobi się z postami do czasu zamknięcia) - lepsza byłaby ta zasada, w myśl której "tylko jedna postać może zaczynać jako samotnik"(Zaczynać - bo raczej nikt nie będzie latał za graczami i walił upomnień, że fabularnie uciekli z Domen. Razz ).

Ugrupowania - może od jakiejś liczby członków fabularnie utworzonej grupy dałoby się ubiegać o uznanie jej za oficjalną i przydzielenie kolorku?

Kontakty ze zmarłymi - jak już mówiłam, mam doświadczenie w grze na forum, gdzie coś takiego działało, więc gdyby trzeba było ustalić jakieś konkretniejsze zasady tyczące się nawiedzeń - mogę pomóc.

Rasy specjalne - wymagania mogłyby być takie jak wysokie progi postów, odpowiednio długi staż na forum, wyjątkowo duża aktywność etc. Ewentualnie - zapisy otwierane raz na jakiś czas.
Powrót do góry Go down
Sponsored content



Resp-Team poszukiwany - Page 2 Empty

Resp-Team poszukiwany - Page 2 Empty Re: Resp-Team poszukiwany

PisanieTemat: Re: Resp-Team poszukiwany   Resp-Team poszukiwany - Page 2 Empty

Powrót do góry Go down
 
Resp-Team poszukiwany
Powrót do góry 
Strona 2 z 2Idź do strony : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Okaleczony brat poszukiwany

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Zaświaty :: Organizacja :: Organizacja-
Skocz do:  
Forum chronione prawami autorskimi.
Illegal use of your images? Contact via PM here. Niektóre kody zostały zaczerpnięte z tej strony.

HogwartDreamStrefa Forumowych RPGAmaimon
The Original DiariesVampire Knight