IndeksLatest imagesRejestracjaZaloguj

Share
 

 Poszukiwania i Wydarzenia

Go down 
AutorWiadomość
Beliar
Cień II
Cień II
Beliar


Pochwały : 2
Tytuły : Grafik / Mistrz Gry
Rasa : Smok
Male Liczba postów : 106
Data Dołączenia : 24/04/2019

Poszukiwania i Wydarzenia Empty

Poszukiwania i Wydarzenia Empty Poszukiwania i Wydarzenia

PisanieTemat: Poszukiwania i Wydarzenia   Poszukiwania i Wydarzenia EmptyCzw 27 Cze 2019, 12:43

Jeśli ktoś chce przeczytać to, co już było omawiane - odsyłam tutaj. Choć nie trzeba czytać tych ścian tekstu, bo już opracowane rzeczy zamieszczam tutaj.
Plan działania - poddać to dyskusji, wprowadzić ewentualne zmiany, a po sporządzeniu prawie-finalnej wersji zrobić ankietę (no chyba, że nikt nie będzie mieć jakichś "ale", wtedy można to pominąć i od razu wrzucić).

Poszukiwania będą "zaktualizowanym" postem Stwórcy (nie ma sensu pisać tego całkowicie od nowa, skoro wprowadzamy tylko kilka zmian).


POSZUKIWANIA SKŁADNIKÓW
Odzew głównie na to, że poszukiwania zawsze kończą się sukcesem, ale są też inne zmiany.

Zasady Zbieractwa:

  1. Chęć zbierania konkretnego składnika należy wyraźnie zaznaczyć w poście (najlepiej na jego początku).
  2. Zbierać składnik można raz na dzień (odstęp min. 24h, liczy się od postu zaczynającego zbieractwo), udając się w odpowiednie miejsce fabularnie (tam gdzie występuje wybrany składnik) oraz pisząc post na min. 100 słów. Następnie wasza postać musi pozostać w tym miejscu przez określony czas (składniki zbiera się w różnym czasie). Zbieractwo zakończone niepowodzeniem także zalicza się do limitu.
  3. Przez czas zbierania ktoś może do was przyjść, w tym także i MG z losowym wydarzeniem. Jeśli zbieractwo zostanie przerwane przed upływem wymaganego czasu, składnik nie zostanie zdobyty. Zbieractwo można kontynuować z osobą towarzyszącą (dozwolone jest prowadzenie sesji - rozmowy w tym czasie), ale atak na waszą postać jest traktowany jako niepowodzenie zbierania.
  4. W czasie pojedynczego zbierania, przy sukcesie, zdobywa się zawsze od 1 do 3 sztuk wybranego składnika. Mogą być odstępstwa od tego np. w postaci jakiegoś błogosławieństwa, które pozwala na zebranie na raz nawet większej ilości.
  5. Ilość zebranych sztuk wybranego składnika zależy od percepcji postaci. Postacie z 1-3 punktami percepcji zdobywają 1 składnik, postacie z 4-5 percepcji 2 składniki, a postacie z 6 percepcji zdobywają 3 składniki. Działa to na zasadzie: jedna sztuka składnika = 2 punkty percepcji, więc wszelkie przedmioty i moce zwiększające percepcję mają wpływ na poszukiwania.
  6. Zebrane składniki należy przechowywać w swoim legowisku, nie można ich ze sobą nosić w dużych ilościach (pamiętajcie, że wasze postacie nie posiadają plecaków gdzie mogą je przechowywać)
  7. Każde zbieractwo należy zgłaszać tutaj. Zgłoszenie należy wysłać po rozpoczęciu zbierania składnika. Mistrz Gry wtedy rzuca kostką i ocenia, czy zbieractwo zakończyło się sukcesem (50% szansy na sukces) i ile składników zostało zebranych.
  8. Składnikami można normalnie handlować, pamiętajcie jednak o zgłaszaniu tego tutaj.


Tak jak wspominałam w poprzednim temacie - nie zrobiłam szansy sukcesu zależnej od percepcji, by postacie skupione na czymś innym (statystyki umysłowe, magiczne) też miały szansę sklecić sobie jakiś amulet czy coś innego. Można za to zdobyć więcej sztuk danego składnika przy wyższej percepcji, jeśli już te składniki się znajdzie.

Do dalszych edycji potrzebuję waszych odpowiedzi...!

Pytania do was:
1. Czy chcecie zostawić ten czas zbierania, czy go wywalić? A może jeszcze jakoś inaczej z nim pokombinować?
2. Jaki chcecie mieć odstęp między sesjami zbieractwa - teraz można zdobyć więcej składników w ciągu jednej sesji, jednak będzie też szansa niepowodzenia. 24h, 48h? Więcej? Mniej?
3. Poszłam w prostszą rzecz jeśli chodzi o ilość sztuk składników możliwych do znalezienia w jednej sesji... ale może chcecie, by ilość zebranych składników zależała od percepcji ORAZ losowości?
4. Czy chcecie jakąś małą szansę na losowe zdarzenie (typu spotkanie przeciwnika) podczas zbierania?

No i oczywiście rzucajcie propozycjami, ale pamiętajcie, że zbieractwo powinno być dość prostą rzeczą do robienia.

WYDARZENIA
Wydarzenia, czyli mini-misje, misje, wydarzenia forumowe i wyprawy.


    Mini-misje - Zazwyczaj proste zadania, które nie potrzebują stałego nadzoru Mistrza Gry. Najczęściej zlecane przez Opiekuna Domeny lub NPC w jakimś konkretnym celu. Tylko jedna osoba może ukończyć mini-misję - kto będzie pierwszy, ten otrzyma nagrodę.
    Przykład: "Zbierz składniki potrzebne do utworzenia Amuletu Demonów, a następnie go stwórz i dostarcz Czarnoksiężnikowi. Kto wie, czy nie będziemy wkrótce potrzebować jego wsparcia - a lepiej mieć go po swojej stronie".

    Misje - Podobne do mini-misji, ale dłuższe. Składają się z ciągu zadań, a za wykonanie każdego czeka odpowiednia nagroda (suma nagród za każde zadanie nie może przekraczać tego, co jest w puli nagród). Na jedną misję przypadają maksymalnie 3 postacie. Interwencja Mistrza Gry zazwyczaj ogranicza się do podsumowania każdego etapu misji, jednak są wyjątki (np. nadzorowanie walki z jakąś istotą, inne krótkie interwencje fabularne potrzebne do popchnięcia wydarzeń w misji).

    Wydarzenia forumowe - Wydarzenia na wielką skalę, które dotykają całej krainy, więc bierze w nich udział więcej postaci. Mistrz Gry wpada losowo do różnych miejsc, opisując różne, powiązane ze sobą zdarzenia. Wydarzenie forumowe może doprowadzić do wyprawy jako zakończenia tego wydarzenia.

    Wyprawy - Odbywające się w specjalnym dziale wieloetapowe wydarzenie, w którym udział bierze więcej postaci, zazwyczaj 4 lub 5.


Zarówno wydarzenia forumowe jak i wyprawy, ich wynik, mają mniejszy lub większy wpływ na losy Fragmentów Zaświatu.

Pula nagród dla danych wydarzeń

    Nie otrzymuje się ich wszystkich na raz - jest to zbiór nagród, z których Mistrz Gry/Opiekun wybiera wynagrodzenie za dane wydarzenia. Jest to pula przypadająca na pojedynczą postać biorącą udział w zdarzeniu, nie na całe wydarzenie.Mini-misje - 5-10 PD, maksimum 3 składniki proste, maksimum 1 składnik złożony.Misje - 10-20 PD, maksimum 4 składniki proste, maksimum 2 składniki złożone, maksimum 1 składnik specjalny, maksimum 1 kompan zwykłyWydarzenia Forumowe i Wyprawy - 20-50 PD, składniki proste, składniki złożone, składniki specjalnie, składniki unikalne, kompan unikalny


Pytania:
1. Czy taki system ogółem wam odpowiada? Taki podział, etc?
2. Robimy limit czasowy dla mini-misji i misji? Typu - jeśli ktoś się nie podejmie i nie wykona misji przez powiedzmy miesiąc, to ta wygasa i na jej miejsce wchodzi nowa.

I tak, jak wcześniej rozmawialiśmy w tamtym temacie, to Opiekun powinen mieć możliwość zarzucania mini-misjami dla swojej domeny, powiedzmy jedna na raz? Ale to już powinno znaleźć się w opisie Opiekuna Razz
Mógłby też zarzucić zwykłą misją raz na dłuższy czas, jak wolicie.
I yup, ograniczyłam rolę MG, by nie było jak wcześniej, że prowadzone były tylko sesje z MG. Co do wypraw i misji to posiłkowałam się tym, co mamy teraz, choć ze sporą zmianą dla misji (zostały etapy z osobnymi nagrodami, jednak MG już nie bierze tak aktywnie udziału).

Odnośnie częstości ich występowania... mini-misje powinny być raz na jakiś czas, dość regularne (jedna na miesiąc? Wtedy limit i wygaśnięcie/wrzucenie nowej misji będzie wyglądać sensownie. Oczywiście mam na myśli jedną misję na miesiąc dla danej domeny a także jedną ogólną od Rady/NPC jako miesięczny limit), misje rzadsze, wyprawy/wydarzenia forumowe raz na dłuuuższy czas (zresztą i tak pewnie będą się wlec).
Wyżej nie napisałam nic o częstości występowania wypraw etc, bo ufam, że po prostu sensownie będziemy nimi zarzucać w przyszłości po ustaleniu tego między sobą.

(Tak, zostały jeszcze zasady wydarzeń do machnięcia, ale zanim zabiorę się za ich zmienianie&wrzucanie to chcę wiedzieć, jak się zapatrujecie na taki system)
Powrót do góry Go down
Daenei
Zefir
Zefir
Daenei


Rasa : Felinkad (Magiczny Kot)
Female Liczba postów : 108
Data Dołączenia : 29/04/2019

Poszukiwania i Wydarzenia Empty

Poszukiwania i Wydarzenia Empty Re: Poszukiwania i Wydarzenia

PisanieTemat: Re: Poszukiwania i Wydarzenia   Poszukiwania i Wydarzenia EmptyCzw 27 Cze 2019, 13:09

Co do poszukiwań:
1. Czas zbierania zostawmy. Uważam, że nie ma się do czego przyczepić.

2. Szansa niepowodzenia jak najbardziej. Myślę jednak, że dobrze byłoby jednak dać ten czas 48h pomiędzy poszukiwaniami, co by nie robić nabijania postów fabularnych (m.in. dlatego też podoba mi się pierwszy post na min. 100 słów ^^).

3. Losowość dałabym na rzut kostką, na zasadzie np. z konkretnego wyniku zrobić :
a) ilość x2
b) składnik +1
A przy wysokiej percepcji (4-5)
a) ilość x2
b) składnik rzadszy, lub taki, którego raczej nie dają poszukiwania (np. rzemyk).

4. Losowe wydarzenie jak najbardziej, w określonych lokalizacjach, które mogą stwarzać pewne zagrożenie i zamieszkiwane są przez wrogie istoty. Dodatkowo zrobiłabym taki myk, że walka oznacza niepowodzenie w poszukiwaniach, ale wygrana walka daje 1PD, z automatu, lub przy konkretnym wyniku kostki/konkretnym poziomie obrażeń.

WYDARZENIA
1. Podział jest w porządku. Podoba mi się pomysł z losowymi wydarzeniami. Raz na jakiś czas po prostu pojawiałby się post od Rady lub NPC, że w jakimś miejscu coś się dzieje + określona pula nagród - kto trafi, ten ma fart.

Co do reszty, pełna zgoda, łącznie z limitem czasu na odpowiedź.

Od siebie dodam, że będę się kurczowo trzymać pomysłu odgapionego z tematu Khajitów w ES, mianowicie wędrowną rasę, podróżującą w karawanach, która będzie pojawiała się w formie eventu, raz na 2-3 miesiące. Taka karawana będzie dawała opcję handlu oraz czasem proste zadania, za które będzie można dostać bardziej unikalne składniki.
(swoją drogą nad kategorią składników też będzie trzeba popracować xD)
Także taki mały, dodatkowy pomysł odnośnie wydarzeń ode mnie.
Powrót do góry Go down
Nico
Wkraczający/a Pustki
Wkraczający/a Pustki
Nico


Pochwały : 3
Tytuły : Koder / Grafik
Rasa : Treupus (Magiczny Wilk)
Male Liczba postów : 40
Data Dołączenia : 26/04/2019

Poszukiwania i Wydarzenia Empty

Poszukiwania i Wydarzenia Empty Re: Poszukiwania i Wydarzenia

PisanieTemat: Re: Poszukiwania i Wydarzenia   Poszukiwania i Wydarzenia EmptyCzw 27 Cze 2019, 16:02

Cytat :
1. Czy chcecie zostawić ten czas zbierania, czy go wywalić? A może jeszcze jakoś inaczej z nim pokombinować?

Bedę w mniejszości, ale jestem za jego wywaleniem. Jeśli większość będzie za jego pozostawieniem, to chociażbym go skrócił. Co jak co, ale wymuszone siedzenie w jednym temacie przez bitej trzy godziny z nadzieją, że "może coś się wydarzy" nie jest specjalnie zachęcające. Gdyby jeszcze Poszukiwania składały do wypocenia z siebie x postów to rozumiem, ale w tym przypadku wydaje mi się to niepotrzebnym utrudnieniem.

Cytat :
2. Jaki chcecie mieć odstęp między sesjami zbieractwa - teraz można zdobyć więcej składników w ciągu jednej sesji, jednak będzie też szansa niepowodzenia. 24h, 48h? Więcej? Mniej?

Zamiast bawić się w podział na dni, ustaliłbym miesięczny limit poszukiwań. Np. trzy poszukiwania w miesiącu. I wtedy od ciebie zależy, kiedy chcesz je przeprowadzić. Większa swoboda w realizacji czegoś działa na plus.

Cytat :
3. Poszłam w prostszą rzecz jeśli chodzi o ilość sztuk składników możliwych do znalezienia w jednej sesji... ale może chcecie, by ilość zebranych składników zależała od percepcji ORAZ losowości?

Może to zależeć od ilości oczek. Nie wiem z jakiej kostki korzystacie przy rzutach, ale biorąc na warsztat nawet najpopularniejszą czyli k6, można by to rozpisać:

1-2 - Szansa na to, że udało się znaleźć standardową ilość składników - czyli przy percepcji od 1 do 3 - będzie to jeden składnik, ewentualnie ktoś może mieć pecha i nie znaleźć nic.

3-4 - Zmniejsza się szansa na niepowodzenie oraz jest szansa, że natrafi się na składnik w podwojonej wielkości.

5 - Znów zmniejszona szansa na niepowodzenie oraz zwiększona szansa na to, że znajdzie się więcej składników.

6 - Krytyczne powodzenie. Udaje ci się znaleźć rzadki składnik!

Oczywiście można to zdecydowanie lepiej rozpisać, ale ja bym to widział w jakiś taki sposób. Ewentualnie MG może rzucać tylko na powodzenie czy sukces, a w przypadku sukcesu, owe zależności można przypisać do ilości punktów percepcji.

Cytat :
4. Czy chcecie jakąś małą szansę na losowe zdarzenie (typu spotkanie przeciwnika) podczas zbierania?

Nie zaszkodzi.

Cytat :
Mini-misje - Zazwyczaj proste zadania, które nie potrzebują stałego nadzoru Mistrza Gry. Najczęściej zlecane przez Opiekuna Domeny lub NPC w jakimś konkretnym celu. Tylko jedna osoba może ukończyć mini-misję - kto będzie pierwszy, ten otrzyma nagrodę.
Przykład: "Zbierz składniki potrzebne do utworzenia Amuletu Demonów, a następnie go stwórz i dostarcz Czarnoksiężnikowi. Kto wie, czy nie będziemy wkrótce potrzebować jego wsparcia - a lepiej mieć go po swojej stronie".

Skoro mamy Gospodę to może w niej (albo przed nią) mogłaby się znajdować jakaś tablica ogłoszeń czy coś podobnego, gdzie można byłoby podobne zadania/przysługi zostawiać?

Cytat :
1. Czy taki system ogółem wam odpowiada? Taki podział, etc?

Nie mam zastrzeżeń.

Cytat :
2. Robimy limit czasowy dla mini-misji i misji? Typu - jeśli ktoś się nie podejmie i nie wykona misji przez powiedzmy miesiąc, to ta wygasa i na jej miejsce wchodzi nowa.

Prostym zadaniom - czyli tym mini-misję - dałbym, przykładowo, tygodniowy limit na wygaśnięcie? Zawsze można mieć przygotowane kilka prostych zadań na każdy miesiąc i gdy nikt się nie podejmie pierwszej zaproponowanej misji to niech w Gospodzie pojawi się nowa (głównie myślę o zadaniach dla NPC). Mini-misję mogą się nawet powtarzać co jakiś czas.

Co do karawany a'la Khajiici - rozumiem, że to będzie rasa, która JUŻ mieszkała na planecie za nim ta się rozpadła na części? (Wole się upewnić). I rozumiem, że na każdym fragmencie będzie osobna karawana?
Powrót do góry Go down
Daenei
Zefir
Zefir
Daenei


Rasa : Felinkad (Magiczny Kot)
Female Liczba postów : 108
Data Dołączenia : 29/04/2019

Poszukiwania i Wydarzenia Empty

Poszukiwania i Wydarzenia Empty Re: Poszukiwania i Wydarzenia

PisanieTemat: Re: Poszukiwania i Wydarzenia   Poszukiwania i Wydarzenia EmptySro 03 Lip 2019, 11:45

Z poszukiwaniami myślę, że 4 razy w miesiącu będzie ok (akurat wyszłoby raz w tygodniu mniej więcej poszukiwanie i chyba wszyscy zadowoleni). Załóżmy w takim razie, że pierwszy post poszukiwania musi mieć minimum te 100 słów (Pokusiłabym się nawet o 150, żeby też nie była to taka prosta sprawa. Jak ktoś ma pomysł na siebie, to nie będzie to dla niego wyzwaniem). Dodatkowo zastanawiałam się, co zrobić z tym czasem oczekiwania na zakończenie poszukiwań - i nie wiem, czy nie lepiej po prostu uznać, że poszukiwanie kończy się w momencie podsumowania przez MG. Wiadomo, że MG może odpowiadać w różnym czasie, a więc i poszukiwanie może się zakończyć różnie.

Wtedy cała procedura poszukiwania wyglądała by tak:
1. Dajemy znać w wątku, że zaczynamy poszukiwanie danego składnika
2. Piszemy post wstępny na min. x słów w odpowiednim wątku
3. Czekamy na podsumowanie poszukiwań przez MG (chyba, że MG stwierdzi, że masz za dobrze i posyła Ci przeciwnika lub niebezpieczną sytuację).
4. Wychodzimy z tematu.

Natomiast nie wiem, czy nie byłoby ciekawie, gdyby całe polowanie rozpisać na rzuty.
Przykładowe wyniki przy k6:

1 - połów nieudany
2 - spotykasz przeciwnika, musisz stoczyć walkę
3 - znajdujesz 1szt. składnika (przy percepcji >4 ilość składnika zwiększa się np o 1)
4 - nieprzyjemny incydent - spotykasz na swojej drodze pewne utrudnienie, zależne od inwencji MG (fabularne rozwiązanie sytuacji + dodatkowy rzut kostką: 1-3 niepowodzenie 4-5 znajdujesz składnik x2 6 - znajdujesz składnik x3)
5 - znajdujesz 2szt. składnika (przy percepcji >4 ilość składnika zwiększa się np o 1-2)
6 - drugi rzut kostką - ilość oczek decyduje o ilości szt. składnika. Przy wyniku 6 znajdujesz unikalny item

Co wy na to? Uważam, że to dość ciekawe rozwiązanie, ale może ktoś je jeszcze rozwinie.

Odnośnie misji: Podoba mi się pomysł z tablicą!
Powrót do góry Go down
Beliar
Cień II
Cień II
Beliar


Pochwały : 2
Tytuły : Grafik / Mistrz Gry
Rasa : Smok
Male Liczba postów : 106
Data Dołączenia : 24/04/2019

Poszukiwania i Wydarzenia Empty

Poszukiwania i Wydarzenia Empty Re: Poszukiwania i Wydarzenia

PisanieTemat: Re: Poszukiwania i Wydarzenia   Poszukiwania i Wydarzenia EmptyPią 05 Lip 2019, 14:41

Ok, niech poszukiwania będą 4 razy w miesiącu.

Czas poszukiwań do wywalenia (poszukiwania będą kończyć się w momencie twojego odpisu po poście MG).

Gospoda jako miejsce na temat z misjami od NPC to dobry pomysł.

Czas na wygaśnięcie jednej mini-misji można zrobić od jednego do dwóch (ewentualnie trzech) tygodni w zależności od misji.

Powyższe poprawki naniosę, gdy zrobię rozpiskę odnośnie rzutów (wykorzystując wasze propozycje, moooże jeszcze dzisiaj będzie to zrobione) + małą rozpiskę dla MG, jeśli chodzi o specjalne zdarzenia (specjalne zdarzenia jednak umieszczę w MGowym dziale jako ściągawkę, by ludzie mieli niespodziankę. No chyba, że chcecie zrobić wszystko publiczne).

Odnośnie czegoś jak Khajiici z ES to można zrobić z nich postacie specjalne (takie, jakie mamy teraz - jak ta Druidka i Czarnoksiężnik. Czyli specjalne konto do pisania karawaną&jej uczestnikami). Tyle, że w przeciwieństwie do innych postaci specjalnych zawsze będą się przemieszczać. Ale to opisz ich gdzieś w adminowym/publicznym dziale, czym są, na jakich zasadach działają, etc, bo to jest już całkiem nowy pomysł xD
Powrót do góry Go down
Sponsored content



Poszukiwania i Wydarzenia Empty

Poszukiwania i Wydarzenia Empty Re: Poszukiwania i Wydarzenia

PisanieTemat: Re: Poszukiwania i Wydarzenia   Poszukiwania i Wydarzenia Empty

Powrót do góry Go down
 
Poszukiwania i Wydarzenia
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Zaświaty :: Organizacja :: Organizacja :: Sztuka Internetowej Nekromancji-
Skocz do:  
Forum chronione prawami autorskimi.
Illegal use of your images? Contact via PM here. Niektóre kody zostały zaczerpnięte z tej strony.

HogwartDreamStrefa Forumowych RPGAmaimon
The Original DiariesVampire Knight